Recenze

Zde je určen prostor pro psaní recenzí, ať už špatných nebo dobrých.
Prosím, piště Vaše názory na autoškolu do komentářů.

Formulář naleznete níže pod recenzemi.
Kliknutím sem přejdete k formuláři.

368 komentářů u Recenze

 1. Recenzant napsal:

  S autoškolou velká spokojenost, pokud jste nikdy neřídili auto, neváhejte a běžte k Šefrovi, určitě vás to nezklame ????.

 2. ???????????????? napsal:

  Byla velice spokojená, pan Šefr je velice trpělivý a vstřícný. Jízdy mě s ním hodně bavily, byla sranda a mám pocit, že jsem se vše co potřebuji naučila. Učebny byly taky dostačující, vždy mi bylo odpovězeno na otázky, tak abych jim rozuměla. Chtěla bych mu tímto poděkovat za skvělou přípravu na závěrečné zkoušky a motivaci k řízení do dalších let.
  Irena Lejsková

 3. Recenze napsal:

  Rozhodně doporučuji! Pan Šefr má velikou trpělivost a nemá problém v klidu vysvětlit věci znovu, i když danou chybu člověk opakuje víckrát po sobě. Měli jsme pravidelné hodiny teorie a jízd, a jestliže se náhodou stalo, že některou z jízd jsme si zrušili, vždy bylo možné se dohodnout na jiném termínu pokud se to řeklo v čas.
  Pan Šefr byl ochotný se domluvit pokud byl nějaký problém, například ohledně nedostatku času kvůli škole.

 4. Zkušenost napsal:

  Pan Šefr a jeho autoškola
  je super volba. Má lidský
  přístup ke svým
  absolventům,
  nechybí ani humor při
  výuce a poskytuje
  zároveň profesionální
  výklad. Tímto chci
  panu Šefrovi
  ze srdce poděkovat.
  Halbychová Ingrid.

 5. Rozhodně tuto autoškolu velmi doporučuji. Než jsem šla do této autoškoly, domluvila jsem si schůzku a pak jsem měla s výběrem jasno a vůbec výběru nelituji. Výcvik teorie a praktických jízd je kvalitní. Pan učitel Zdeněk Šefr má velmi profesionální přístup a hlavně je trpělivý. Když člověk udělá chybu, vše vysvětlí. Dokonce se s ním zasmějete, jelikož má smysl pro humor. Na zkoušky mě skvěle připravil. A přeji ať se nadále daří. A ještě jednou moc Vám děkuji, bylo to skvělé.

 6. Poctivá autoškola napsal:

  Pan Šefr je výborný učitel. Má velikou trpělivost, kterou jsem já osobně potřebovala. Vždy mi vyhověl s jízdama, podle mého času, nikdy nebyl problém. Hodiny teorie jsou poctivé a podány s humorem. U zkoušek se vás snaží uklidnit. Moc děkuji za super a poctivou autoškolu.

 7. Recenze napsal:

  Celá autoškola probíhá příjemně a velmi pohodově. Zároveň je ale výuka kvalitní a žáci nejsou o nic ošizeni – naopak některé prvky výuky jsou přímo nadstandardní. Vše je navíc organizačně bezproblémové. Určitě doporučuji!

 8. Milan Drobník napsal:

  Skvělá autoškola, mohu všem doporučit, vtipně pojaté, ale zároveň velmi naučné praktické hodiny – teorie, oceňuji hlavně jízdy – vždy jsem se dozvěděl jaké chyby jsem udělal, a následně jsem se z nich dokázal poučit, skvělý přístup pana Šefra a jeho dalších instruktorů.
  Pokud hledáte autoškolu v Jablonci, tak jste ji právě našli, udělal jsem zde tu nejlepší volbu při výběru, jakou jsem mohl udělat. jednoznačně doporučuji.

 9. Jituška napsal:

  Nejlepší volba! Neměnila bych a rozhodně všem doporučuju!
  Panu Šefrovi moc děkuji za trpělivost, skvělý přístup, naučné a zároveň velmi zábavné jízdy, na které jsem se vždy těšila☺️. Velmi jsem také ocenila teoretické hodiny, které mi později pomohly se lépe orientovat v předpisech.

 10. Doporučuji! napsal:

  Tuto autoškolu mohu jedině doporučit. Kamarádský avšak profesionální přístup pana Šefra mi bude opravdu chybět. Autoškoly jsem se bála.. ale teď vím, že nebylo čeho. Když jsem něco pokazila, byla nervózní, učitel měl pochopení a reagoval pokaždé s humorem. Za což jsem vděčná. Oproti ostatním autoškolám je tato opravdu poctivá. Teorie každý týden a jízdy mě vždy bavily a ráda jsem na ně chodila.. většinu informací jsem se naučila právě tam a doma mi zbývalo se jen šprtat testy… Autoškolu jsem měla hotovou za necelé 3 měsíce, uteklo to rychle ;) ))

 11. Pavlištová Nikola napsal:

  Autoskolu pana Sefra jsem si vybrala na zaklade recenzi a dobrych ohlasu a vyberu nelituju. Jsem rada, za zodpovedny pristup k vyuce ze strany instruktora v ramci teoretickych hodin, ktere spousta autoskol vubec nema, spousta lidi to sice muze vnimat jako opruz, ale je to fajn, dozvite se tam v klidu spoustu informaci, na ktere by jen behem jizd vubec nebyl cas.
  Zdarma Vam zapujci materialy v podobe aktualni ucebnice a CD. Pristup jak pana Sefra, tak pana Bajgara hodnotim jako velice trpelivy, lidsky a prizpusobeny schopnostem studentu. Jako bonus navic se s panem Sefrem i zasmejete. :-) Dekuji.

 12. Nejlepší autoškola!!! napsal:

  Naprostá spokojenost s celým výcvikem autoškoly a dostatečná příprava na závěrečné zkoušky. Bylo nám poskytnuto dostatek materiálů a skvělé vysvětlení k tomu. Na všechny dotazy při jízdě též super vysvětlení. Takže veškerá příprava na jedničku.
  Ačkoli jsem nevěděla, co mě vůbec čeká, vždy jsem se na jízdu těšila, protože žádná nebyla se stresem, ale naopak každá s legrací. Ani jsem nečekala, že to bude takhle super. Pan Šefr se nám vždy snažil se vším vyhovět. Nikdy žádné naschvály ani nic podobného.
  Má velmi pozitivní a bezvadný přístup k lidem a zachovává klid, což je asi při takovém výcviku nejdůležitější. Žádný stres a žádné nervy.
  Když jste před zkouškou úplně vynervovaní, je právě on ta největší a nejlepší podpora a úspěch je jednoznačný.
  Zdendo, jsi skvělý učitel a lepší autoškolu v JBC jsem si vybrat nemohla. Učil si taťku a teď i mě, neuvěřitelný.
  Za vše Ti ještě jednou moc děkujuuu.

  PS: Tvoje vtípky budou chybět….
  Terka Nežádalová

 13. Daniela H. napsal:

  Jestli někdo hledá autoškolu. Tak můžu všem vřele doporučit právě u Zdeňka Šefra. Spousta věcí vás naučí na učebně i to co v knížce nenajdete. Teorie je poctivě každý týden. Jízdy sme taky zvládli vždycky naplánovat jak to šlo. V naší předvánoční skupině jsem mnela hotovo za necelých 2,5 měsíce i s ridičakem, takže to je velké PLUS. Co se týče mně taky sem se bála sednout za volant. Ale doopravdy to jde když máte vedle sebe učitele který je v klidu a navíc je i sranda. Takže moc děkuji a DOPORUČUJI

 14. Eliška napsal:

  Můžu velice doporučit. Skvělí přístup jsem velice spokojená

 15. Martin Minčák napsal:

  Autoškolu jsem absolvoval před více než 7 lety a více než 50 tis. Km bez nehod s tím, že dodnes rád vzpomínám na autoškolu a jízdy bez stresu.
  Sešlápnout pedál Vás naučí v jakékoliv autoškole, ale u pana Šefra jsem se na jízdy i hodiny teorie vždy těšil díky jeho odbornosti, poctivostí, osobnímu přístupu ale i lidským a vtipným příhodám. Vždy mi vyšel vstříc ohledně plánovaní termínu jízd a kdybych se znovu rozhodoval kde dělat řidičák, tak by to bylo znovu u pana Zděnka Šefra, kterého mohu doporučit i všem ostatním začínajícím řidičům.

 16. Terka napsal:

  Autoškola se mi moc líbila. Pan Šefr byl moc hodný a všechno krásně vysvětlil. Učebnice nám poskytl, ale při jeho výborném výkladu na učebně jsem ji nemusela ani otevřít. Na zkoušku připravil perfektně. Celý výcvik byl doprovázen spousty zábavných povídání a i momentů.
  Jsem ráda že jsem ji vybrala a všem lidem, co se chtějí naučit řídit opravdu dobře, vřele doporučuji jít sem.

 17. Matěj Horyna napsal:

  TLDR: Doporučuji.

  Pan Šefr je kliďas a prvotřídní učitel. Půjčí učebnici na samostudium, ale já osobně jsem ji nemusel ani otevřít, protože jsem se vše dozvěděl na teoretických výukách, které probíhaly jednou týdně až do té doby, dokud nebylo probráno vše důležité. Týkajíc se výuky praktické, ani na tuto si nemohu stěžovat. Pan Šefr i výpomocný učitel vše trpělivě vysvětlí a nepanikaří, když uděláte nějakou chybu. Všechen čas strávený v této autoškole byl pln zábavy, díky skvělým leč kontroverzním vtípkům pana Šefra a nelituji ani jedné minuty či koruny, které jsem do autoškoly dal. Děkuji.

 18. Můžu jenom doporučit! napsal:

  Autoškolu s panem Šefrem,můžu jenom doporučit! I já jsem šla na základě doporučení a udělala jsem nejlíp, jak jsem mohla. Ze začátku jsem byla strašně nervózní, ale hned po první jízdě s nim jsem věděla, že se nemám čeho bát. Co po první jízdě, už když jsem mu šla dát přihlášku jsem věděla, že je super.
  V klidu vše vysvětlí, pomůže,je trpělivý, ochotný se vám přizpůsobit s časem a jak na jízdách tak i na jeho výuce teorie se člověk opravdu naučí.
  Jeho formou přátelské, ale zároveň profesionální komunikace si to člověk i lip zapamatuje a za volantem je mnohem klidnější.
  Celý kurz byl jedna velká jízda a hlavně sranda!
  Na závěrečnou zkoušku vás 100% připraví a ještě před ní uklidní a podrží, jak to všechno zvládnete a že se není čeho bát. Za což mu patří velké díky.
  Takže jednoduše..celá autoškola od začátku do konce byla naprosto skvělá.
  Můžu jenom doporučit a myslim, že nejsem jediná.

 19. Ondřej napsal:

  Zdravím zájemce,
  jakožto člověk, který má autoškolu čerstvě za sebou vám můžu říct jediné. Už nemusíte hledat dál. Pan Šefr má úžasný přístup jak k vyučování tak ke studentovi. Jsem typ člověka, který bývá nervózní a rozpačitý v podobných situacích, ale díky panu Šefrovi, jeho přístupu a jeho neustálé snaze zdokonalovat nás především v situacích, které jsou pro daného studenta obtížné jsem neměl problém udělat závěrečné zkoušky hned napoprvé. Za mě velký palec nahoru a můžu jedině doporučit.

  Pane Šefr jestli tohle budete číst, tak vám tímto děkuji za suprový přístup.

 20. Robin napsal:

  Autoškoly jsem se bál, měl jsem z aut hroznej respekt. Ale díky Zdeňkovi jsem to všechno překonal. Opravdu vás naučí a připraví na řízení, chápe, když vám něco hned nejde a nebude na vás řvát, ale samozřejmě je přísnej v tom smyslu, že fakt chce, abyste řídit uměli a papíry udělali… Já osobně se potýkám s nějakýma psychickýma problémama, ale Zdeněk měl pro to pochopení a nijak mě neodsuzoval nebo tak něco… Je férovej a hlavně skvělej učitel. Díky tomu, že si s váma při jízdě pokecá, se trochu uvolníte, ale zároveň se fakt naučíte řídit. Jsem rád, že jsem šel k němu a moc mu za všechno děkuju! Pokud váháte, kam na autoškolu jít, tak tuto můžu vřele doporučit. :)

 21. Růžena Š napsal:

  Každému mohu tuto autoškolu jen doporučit. Pokud máš z auta respekt tak je tato autoškola nejlepší. Precizní teorie, trpělivé vysvětlování, skvělý přístup. Jízdy jsou bez stresu a i super pokec při nich. Měla jsem strach a jízdy jsem dala na první dobrou. Sama osobně jsem šla na doporučení a udělala jsem dobře. Za mě osobně patří panu Šefrovi velké díky ????

 22. Bára napsal:

  Doporučuji všem co jsou na tom stejně jako já a potřebují mít trpělivého učitele. Skvělý přístup, výborná komunikace, perfektní připravenost na zkoušky, sranda při jízdách i na teorii. Za mě jednoznačně nejlepší volba. Děkuji za všechno

 23. Matyáš napsal:

  S autoškolou pana Šefra jsem 100% spokojený. Vše vás v klidu a ochotně naučí, ať už jde o jízdy nebo v učebnách teorie. Jako bonus se u toho i nasmějete. Určitě doporučuji.

 24. Natálie napsal:

  Po celou dobu výcviku jsem neměla žádný problém, naopak jsem se na jízdy vždy těšila a velice mě bavily. Co musím vyzdvihnout- ucelené hodiny teorie, ze kterých jsem si odnesla neskutečně moc a díky kterým jsem pak lépe zvládala situace na silnici. Cokoliv jsme nechápala, mi bylo vysvětleno. Individualní přístup.Sranda rozhodně nechyběla :) Obecně výborná příprava na závěrečné zkoušky a nejen to, myslím, že mi tato autoškola dala kvalitní základ k řízení, který bych jinde nedostala. Dle mého názoru odvádí pan Šefr precizní práci a jeho autoškolu mohu vřele doporučit !

 25. DD napsal:

  Mužů doporučit všem co hledají kvalitní autoškolu. Jsem ráda, že jsem si vybrala zrovna autoškolu u Šefra. Teoretické hodiny nejsou nudné a žák si z nich vždy odnese nové znalosti. Hodiny jsou kvalitní a jízdy se dodržují poctivě. Pan Šefr je klidný, nikdy nezvýší hlas, má trpělivost, smysl pro humor a dokáže odpovědět na každou otázku. Děkuji za skvělou přípravu.????????

 26. super recenze napsal:

  rozhodně doporučuji :D
  učitel suprovej, při jízdě se nemusíte strachovat nebo být nervózní když je vedla vás tak dobrej chlap. :D je s ním sranda dokáže vás pobavit a i naučit jak jezdit :D takže jestli chcete dělat autoškolu a nevíte kde tak rozhodně tady :D :D

 27. Adam napsal:

  Tuto autoškolu doporučuji všemi deseti! Po celou dobu výcviku jsem neměl žádný problém. Na jízdách i na teoriích byla vždy sranda. Výborně mě připravil na závěrečné zkoušky. Myslím, že pan Šefr odvádí precizní práci a jeho autoškolu opravdu vřele doporučuji!

 28. Recenze napsal:

  Byla jsem velmi spokojena jak s chováním, s cenou tak i s výdrží trpělivosti. Většina lidi na autoškole jsou už nervózní z toho že to musí opakovat třeba po 5 a tady i když se to opakuje po 10 tak pan Šefr je stále v pohodě. Za mě nejlepší autoškola, můžu jen doporučit.

 29. Šimon napsal:

  Super učitel, profesionál s nadhledem a vtipem. Neměnil bych.

 30. Šitinovi panu Šefrovi napsal:

  Za rodiče ,kteří posílají své dítě do autoškoly musím říci, že to byla nejlepší volba vybrat si autoškolu pana Šefra. Naprostá profesionalita , spolehlivost , zájem o žáka , snaha naučit již od začátku dobré návyky , příjemné zázemí , prostě absolutní servis od začátku až do konce . Na panu Šefrovi je vidět , že nechce na ulici pustit nikoho nepřipraveného . A humor a stále dobrá nálada je už v dnešní době luxusní bonus . Pokud chcete za své peníze dostat tu nejlepší autoškolu a nebát se o své dítě , zvolte pana Šefra . Děkujeme Šitinovi

 31. Kuba Š. napsal:

  Skvělý přístup, pan Šefr je poctivý a precizní, všechny hodiny jsem dostal přesně bez ztráty jediné minuty, výborné vysvětlení všech dotazů i chyb, vše jsem si lehce zapamatoval. Navíc dobrá nálada po celou dobu kurzu. Vřele doporučuji.

 32. David napsal:

  Skvělý přístup od začátku, vše vysvětleno srozumitelně.
  Na zkoušky dobře připraví.
  Mohu jen doporučit.

 33. Barča napsal:

  Od začátku jsem byla spokojená se skvělým a příkladným přístupem. Po celou dobu jsem neměla s ničím problém, naopak jsem si všechny hodiny užila a věřím, že mi daly pevný a kvalitní základ k řízení. Za mě mohu tedy jenom doporučit!!

 34. 11/10 napsal:

  Tuto autoškolu mohu všem doporučit. Opravdu 100% spokojenost. I pokud jste nervák jako já, tak se to dá zvládnout s lidským přístupem, a bez nervů. :) )

 35. Petr napsal:

  Velmi dobrý přístup,
  vše důkladně a srozumitelně vysvětlí.
  Všechny potřebné informace jsou na stránkách.
  Řídit opravdu naučí.

 36. Navrátilová napsal:

  Než jsem nastoupila do autoškoly tak jsem se bála protože nikdy nevíte co se odehraje v hlavě lidem co jedou proti vám, ale tady díky profesionálnímu přístupu a hlavně milému přístupu jsem to překonala a teď co mám řidičák asi 10 dni a jezdím mám už najezděno přes 250 kilometrů. Jsem ráda za všechny rady co jsem v autoškole dostala, které mi pomohly v plynulé jízdě, které už jsem jednou uplatnila kdy na mě vylezl na parkovišti chlap z auto když jsem měla přednost z prava a malém jsme to do sebe nabourali protože se z ničeho nic rozhodl ze zběsile přidá a vjede mi tam.
  Nejlepší Autoškola v Jablonci. Profesionální přístup ve všech případech. Další plus je že si za jízdu užijete plno srandy na co jsem se vždy těšila.
  Pan Šefr i pan Bajgar jsou profesionálové a zároveň velcí srandisti takže na 110% doporučuji ????

 37. Recenze Kubišta napsal:

  Prostě paráda.
  Trpělivost, dobrá nálada, super pokec při každé jízdě.
  Dávám 9/10
  klidně bych si to i zopakoval! :D

 38. Zpětná vazba Kapčiarová napsal:

  Chtěla bych Vám upřímně moc poděkovat za výcvik, do auta se nyní nebojím nasednout ani s dvěma dětmi. Jízdy navíc se mi určitě vyplatily. Pana Šefra jistě doporučuji všem a hlavně těm, kdo se bojí a není si jistý. Stoprocentně vás na zkoušky i jízdy připraví a autoškolu zvládnete levou zadní!

 39. Magdalena napsal:

  Autoškolu s panem Šefrem můžu jenom doporučit. Pan Šefr chce, abychom se vše naučili dobře, všechno nás učí poctivě, vysvětluje ochotně a trpělivě. Vnímá nedostatky a nebojí se je říct nahlas ???? Což je vždycky dobře. Na zkouškách uklidňuje a dodává odvahu ???? Jemu i Honzovi Bajgarovi děkuju, jejich přístup mi naprosto vyhovoval a autoškola mě bavila.

 40. recenze napsal:

  Tuto poctivou autoškolu jsem si zvolila na základě doporučení od kamaráda a byla to ta nejlepší volba, jakou jsem mohla zvolit. Vše od přihlášení až po zkoušku probíhalo v naprosto přátelské atmosféře. Termíny jízd byly možné vždy s předstihem domluvit a to i navzdory těžké koronavirové situaci. Pan Šefr mě dokonale seznámil s autem a dokázal perfektně a přitom zábavně naučit teorii. Při jízdách měl se mnou trpělivost a pomohl mi získat sebedůvěru za volantem. Skvěle mě připravil na zkoušky. Moc děkuji nejen za přípravu ke zkoušce, ale i za ochotu a srdečnost. Kdybych mohla autoškolu dělat znovu, nevybrala bych si nikdy jinou. Budu na období v autoškole strašně ráda vzpomínat. Autoškolu mohu doporučit všemi deseti.

 41. Tady vás to naučí napsal:

  Jestli jste jako já, potřebujete v autoškole přátelský přístup, podporu a ochotné vyučující. A přesně takoví jsou Zdeněk Šefr s Honzou Bajgarem. Zapomeňte na autoškoly, kde se každá jízda rovná zkoušce odvahy bungee-jumpingem.

  Na 11 teoretických hodinách s vámi Zdeněk probere veškerá důležitá témata a vysvětlí vám cokoliv, co by vám mohlo dělat potíže. Čeká vás taky 28 jízd, které začínají opatrným oťukáváním na okruhu a končí sebejistou jízdou ve městě. Celou dobu vám budou Zdeněk i Honza oporou, udrží vás v klidu a případnou chybu lidsky vysvětlí, nebo vám, pokud chcete, i odcitují přesné znění zákona. A že jste pracovně vytížení? Nevadí. Buďte si jistí, že Zdeněk udělá maximum, abyste měli jízdy dávkované pravidelně a v termínu, který vám vyhovuje.

  Řidičské kurzy jsou stále dražší, proto vám může být útěchou, že tady za svoje peníze dostanete maximum: teoretickou i praktickou přípravu, technickou hodinu, hodinu se zdravotníkem, a hlavně dva profesionály, kteří vás to všechno naučí. Jestli chcete rychlořidičák, běžte jinam. Chcete-li se naučit řídit, Autoškola Šefr je místo pro vás.

 42. Mirka napsal:

  Doporučuju všema deseti :) Jedna z mála poctivých autoškol, která vás doopravdy připraví na řízení. Děkuju za skvělý a trpělivý přístup.

 43. Štěpánka napsal:

  Tuto autoškolu můžu s čistým svědomím jen doporučit. Naprostá spokojenost!
  Dlouho jsem zvažovala jakou autoškolu si mám vybrat a nakonec jsem si vybrala u pana Šefra. Nelituju a vybrala jsem si perfektně. Pan Šefr je trpělivý a klidný člověk, naučí vás spoustu užitečných věcí do života. Sama jsem se několikrát bála, ale pan Šefr mě vždy dokázal podpořit. Občas je přísnější, ale to k tomu prostě patří, je lepší dostat za hrubou chybu vynadáno, aby jsme si to zapamatovali.
  Vždy jsem se na jízdy moc těšila a nikdy se nestalo, že by se mi nechtělo. Na tuto autoškolu budu moc ráda vzpomínat. A moc děkuju!

 44. Recenze napsal:

  Pan Šefr je sice trochu přísnější, což je ve výsledku moc dobře ale mně to vyhovovalo. Do autoškoly jsem nastupovala s tím že se bojím ale každou jízdou jsem si byla jistější a jistější. Pan Šefr byl velice ochotný i když musel některé věci vysvětlovat vícekrát ???? byl ale také velice ochotný mi vyjít vstříc s jízdami. Kdybych si měla vybírat znovu autoškolu určitě bych si zase vyvrátil tu pana Šefra.

 45. Nejlepší autoškola v Jablonci napsal:

  Profesionální a trpělivý přístup pana Šefra i pana Bajgara mi umožnil, splnit si sen.
  Jsem žena, 47 let a umíte si představit, jak jsem se bála a jak málo jsem si věřila.
  Ale udělala jsem obě zkoušky na poprvé.
  Za to děkuji opravdu jen těmto dvěma skvělým učitelům.
  Pan Šefr vás rozesměje, uklidní a když je třeba, tak i krapet vynadá :-) ))
  Respekt k této práci a ještě jednou veliké díky.

 46. Profík napsal:

  Pan Šefr je prostě profík. Je trochu přísnější, což je ve výsledku moc dobře a mě to vyhovovalo. Fakt jsem si nemyslela, že to zvládnu napoprvé, ale je vidět, že mě naučil dobře. Bude mi v autě chybět jeho humor ????

 47. Sranda byla napsal:

  Co k tomu říct, po dodělání autoškoly musím říct, že mi hodiny i jízdy prostě chybí. Tady určitě nenajdete nudné chvíle nebo neochotu. Autoškolu jsem si 100% užil a určitě doporučuju . O kvalitě asi svědčí to, že všichni co jsme šli z mé skupiny k jizdám, jsme je udělali na první pokus. Děkuji tedy i tady panu Šefrovi a panu Bajgarovi za užitý čas.

 48. Lucie Slačíková napsal:

  Do autoškoly jsem se přihlásila se strachem, že to určitě nezvládnu, ale opak byl pravdou. Nejlepší autoškola jakou jsem si mohla vybrat. Perfektní přístup, vyšli mi vstříc s jízdami a hlavně sem se na každou další jízdu těšila. Doporučuji každému, hlavně těm co váhají. Určitě mé děti budou dělat řidičák u této autoškoly, nikam jinam bych je nedala. Takže hodnocení je šest hvězdiček z pěti.???? ????

 49. Autoškola napsal:

  Autoškola Pana Šefra je na velice profesionální úrovni a dovolím si napsat, že i jedna z nejlepších v Libereckém kraji. Jízdy si můžete libovolně naplánovat podle vašeho rozvrhu. Teorie jsou velice zajímavé a poučné. Pan Šefr vám ukazuje jak se má jezdit podle předpisů autoškoly a ne podle toho jak řídí ostatní. Určitě ji doporučuji všem svým známým a vám také.

 50. Autoškola napsal:

  Autoškolu Šefr jsem si vybral především na základě recenzí na webových stránkách a jsem tomu moc rád, zakládaly se na pravdě. Při rozvrhování jízd bylo možné domluvit se individuálně, pan Šefr byl přístupný k diskuzi a vzájemným kompromisům, což mi umožnilo skloubit autoškolu, zaměstnání a rodinu. Při samotných jízdách, i teoretických hodinách jsem se setkal vždy se skvělým přístupem, vše bylo vysvětleno jasně, jednoduše, ale zároveň odborně a jízdy probíhaly s klidem a v pohodě. Při jakékoli chybě pan Šefr ani druhý instruktor nikdy nezvýšili hlas a s klidem i několikrát po sobě situaci vysvětlili, aby vše bylo jasné i pro příští obdobné situace. Autoškolu mohu jen doporučit, doopravdy Vás naučí řídit a dopravní situace řešit s klidem a s nadhledem, ale samozřejmě dle pravidel.

 51. Poděkování napsal:

  Autoškola Šefr mi byla doporučena několika přáteli, kteří ji sami absolvovali. Teď už i z vlastní zkušenosti můžu říct, že je to ta nejlepší volba pokud chcete získat kvalitní základy proto stát se dobrým řidičem v rámci poctivého výcviku. Tímto bych chtěla mockrát poděkovat Zdendovi i Honzovi, za skvělé 3 měsíce. Oba dva dokáží uklidnit i zmatkáře jako jsem já, mají neskutečnou trpělivost a zároveň byla sranda. Člověka, který se ze začátku řízení tak trochu bál, dokázali dopracovat k tomu, že řízení miluje. Takže všem vřele doporučuji. Ještě jednou díky kluci!
  Monika Pešatová

 52. Děkuji napsal:

  Jsem strašně rád, že jsem čirou náhodou našel tuto autoškolu. Přestupoval jsem sem z jiné, ve které mě naučili za mnohem víc času méně věcí. Spoustu rad do života si odnáším právě odsud. Ještě jednou díky moc. Jakub Žák

 53. Recenze napsal:

  Autoškola Šefr naučí řídit nováčka bez strachu, ale s respektem, bezpečně, ale přitom nejezdit jako šnek a to v klidu a s humorem. Skvělá volba, doporučuji. ????

 54. Děkuji napsal:

  Moc díky za všechno. Přestoupil jsem do této autoškoly z Liberce a vůbec jsem toho nelitoval. Úžasný přístup. Za krátkou dobu jsem se naučil a zkusil tolik věcí, co jinde jsem nestihl za celý výcvik pořádně zažít. Moc díky. Jakub Žák

 55. Recenze napsal:

  Tuto autoškolu jsem si vybrala na doporučení kamarádky a kolegyně z práce. A musím uznat, že nelituji. Jako absolutní nováček s velkým strachem jezdit jsem se po x letech odhodlala a šla do toho. Přístup Zdendy Šefra neskutečně profesionální a vstřícný. I když člověk udělal chybu nikdy na něho nezvýšil hlas. Srandy co si tady člověk užil a při tom se naučil ani nemluvím. Poctivá práce a myslím si, že i viditelné výsledky na těch, kteří jsme tuto autoškolu absolvovali. Za mě jednička s hvězdičkou.

 56. Skvělá volba napsal:

  Tuto autoškolu doporučuji. Individuální přístup a velká trpělivost. Nejlepší instruktoři, prostě profíci, kteří Vás podpoří pokud máte strach z řízení. Vše v klidu vysvětlí i když uděláte chybu stokrát dokola. Moc děkuji !

 57. Autoskola napsal:

  Tuto autoškolu mi doporučila kamarádka a jsem za to strašně ráda, nedokážu si představit lepšího učitele než je pan Šefr a pan Bajgar, s nepředstavitelnou trpělivostí, optimismem, s vírou ve vás, vás všechno trpělivě učí i když to není jednoduché s kopytama jaké jsem já, všechno trpělivě vysvětlí třeba milionkrát, dokud to nepochopíte, s obrovským humorem kvůli kterému se na každou jízdu neskutečně těšíte, vás dovedou až na závěr k posledním zkouškám kde vás psychicky podrží a s humorem jim vlastním vás zbaví zbytečných nervů a stresu, pokud můžu někomu doporučit výbornou autoškolu tak jedině autoškola Zdeněk Šefr, děkuju za všechno!!!! ???? Simca.

 58. Tereza Kleinerová napsal:

  Autoškola Šefr je nejlepší autoškola, kterou jsem si mohla přát. Jejich přístup k žákům, znalosti a výklad byl naprosto dokonalý. Jak Zdeněk tak Honza jsou úžasní lidé, kteří vědí co dělají a dělají to skvěle. Všechno mi bylo dokonale vysvětleno případně jsem se mohla zeptat a vysvětlili mi to klidně 5x. Auta, ve kterých jsem jezdila, byla ve výborném stavu a celkem i nové modely. Hodiny teorie nebyly vůbec nudné spíše naopak. Dostávali jsme i materiály navíc, a když jsem šla na zkoušku věděla jsem, že jsem připravená jak nejvíce připravená být můžu. Momentálně jezdím neustále a nebojím se za ten volant sednout . Děkuji Vám za Vaši trpělivost a pokračujte v tom, co děláte. Autoškolu Šefr doporučuji naprosto všem, je to jednička v oboru.

 59. Zuzka a Lukáš napsal:

  Oba dva doporučujeme! Byli jsme velmi spokojení a myslím, že pan Šefr i Bajgar z nás udělali dobré řidiče. Děkujeme.

 60. Pavel napsal:

  Super autoškola, doporučuji!

 61. Kuba Patrik napsal:

  Troufám si říct NEJlepší autoškola v Libereckém kraji! Výborná práce od Pana Zdeněka Šefra a neméně skvělá práce i od Jana Bajgara Děkuji obou dvoum za velkou trpělivost :) Přeju jím hodně uspěchu v tom co,tak skvěle dělají a snad kvuli takovým to lidem se vychovají slušný řidiči. Ještě jedou děkují!

 62. Jana Němcová napsal:

  Pokud si nejste jistí jakou autoškolu vybrat vřele doporučuji pana Šefra. Naučí vás opravdu řídit. Výuka probíhá v klidu a hlavně poctivě. Po absolvování určitě nebudete mít strach řídit samostatně. Já jsem nadočekáváni spokojená.
  Ještě jednou díky ????

 63. Veronika napsal:

  Tuto autoškolu doporučuji na 100%. V posledních dnech jsme procvičovali to v čem jsem si nebyla jistá, neztráceli jsme čas nad zbytečnýma projížkama kdesi. Pro mě bylo nejdůležitější že vše probíhalo vždy v klidu a bez zbytečného stresu z učitelovy strany. Oba učitelé byli moc milí a trpěliví. Teoretické hodiny byly také naprosto v pořádku.
  Takže díky!

 64. L.Kudrnáčová napsal:

  Tuto autoškolu vřele doporučuji,naučila mě,jak mám správně jezdit……..
  Na hodinách teorie taky prýma,občas ten žertík a sranda muí bejt.
  Takže nemáte se čeho bát,jděte to toho:)
  PS:Učitelům autoškoly ještě jednou moc děkuji.

 65. Ondřej napsal:

  Obecně nerad hodnotím práci, nebo snahu lidí. Avšak přístup, spolehlivost, příjemná domluva a kvalita výuky pana Šefra a jeho kolegy Jana Bajgara si zaslouží můj palec nahoru a neskutečný dík. Rozhodně doporučuji.

 66. Samuel napsal:

  Tuto autoškolu mohu určitě doporučit. Byla ochota všechno vysvětlit a všechno bylo srozumitelné. Pan Šefr bere svou práci vážně a potivě. Byl jsem velice spokojen.

 67. Martin napsal:

  Určitě můžu jenom doporučit, už jen kvůli tomu že je to asi jediná autoškola v Jablonci, která tu práci bere vážně.

 68. Sandra napsal:

  Autoškolu Šefr můžu jednoznačně doporučit. Chtěla bych moc poděkovat p.Šefrovi a p.Bajgarovi za skvělou přípravu. Teorie s p.Šefrem vždy velmi zábavné a zároveň tolik přínosné. Oba učitelé skvěle připraví jak na testy, tak na jízdy. Když sednu za volant, jedu s respektem, ale i s dávkou jistoty.

 69. Autoškola: napsal:

  Tuto autoškolu mohu jen doporučit. Skvělý přístup a ochota. Pan Šefr je spravny chlap, vse vysvetli v klidu a poradne. Muzete si byt jisti, ze vas perfektne pripravi jak na zkousky tak i na silnicni provoz. Dekuju za vse!

 70. Monika napsal:

  Je velice těžké si vybrat tu správnou autoškolu, je jich už mnoho na výběr. Já si vybrala pana Šefra na doporučení a doporučuji každému, kdo chce po zvládnuté zkoušce sednout do auta, ač s respektem, ale né se strachem.
  Tímto Vám pane Šefr a samozřejmě i panu Bajgarovi za vše moc děkuji. ????

 71. Šefr Martin napsal:

  Děkuji svému tátovi Zdeněk Šefr za to, že mě naučil řídit, donutil mě se naučit otázky na testy a že mi věřil, že to dokážu.
  Že měl tak pevný nervy i když to bylo dost často se mnou těžký a někdy i dost nezvladatelný…….
  Ještě musím poděkovat i druhému učiteli Honza Bajgar, že měl se mnou taky tak pevný nervy, sice jsem s nim jel pár jízd, ale Honza mi dal taky dost užitečných rad do života řidiče a za to mu chci poděkovat je to taky skvělý učitel.
  Mužů Autoškola Jablonec nad Nisou – Šefr Zdeněk doporučit. Můžu bez jakéhokoliv váhání říct, že je to
  nejlepší autoškola u nás v Jablonci nad Nisou a možná i v Libereckém kraji… Co si zaplatíte, to dostanete, učebny ve stylu domácí pohody.
  Díky moc….

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji Martine za sebe, jako za tvého tátu, tak i za oba učitele autoškoly. Jsem mooooc rád, že jsi mne ve všem poslouchal a nechal jsi si poradit, což dnes vedlo k tvému výbornému výsledku na testech / plný počet 50 bodů / a také k úspěchu u jízdy / hodnocení – prospěl /. Hlavně jako začátečník mysli na to, že autoškola má dát žákovi dobré základy a dál je na tobě jaký řidič z tebe bude – já věřím, že dobrý.

 72. Káťa napsal:

  Do této autoškoly jsem se přihlásila na doporučení a rozhodně své volby nelituji. Férový a vstřícný přístup s takovým množstvím (lehce cynického) humoru, že jak jízdami, tak učebnami teorie se člověk prakticky prochechtá, zároveň si však odnese i tolik potřebné znalosti ke zkoušce. A opravdu, i samotné ‘závěrečky’ proběhly bez větších problémů, troufám si říct, že i díky podpoře pana Šefra, a to jak psychické, tak té v podobě želatinových medvídků :)

  Byla to rozhodně dlouhá cesta, od prvních rozpačitých jízd na cvičišti až po získání řidičáku, rozhodně těd však můžu s klidem říci, že už se nebojím sednout za volant!

 73. Péťa - divoška silnic! napsal:

  Autoškola u pana Šefra je opravdu skvělý zážitek. Ne jen, že jsem se naučila řídit a všechny možné a nemožné předpisy, ale zároveň to byla taky sranda. Poslední dobou jsem hodně ve stresu z blížící se maturity a každá hodina jízd mi neskutečně zvedala náladu. Vždy jsem se na ty dny řízení těšila. Též nám byly poskytovány hodiny teorie. Čekala jsem, že nám bude poskytnuta jen kniha a CD s materiálem ke zkoušce, což byli, ale nakonec jsem byla mile překvapena, že má pan Šefr i vlastní učebnu s kuchyňkou. Je to tam velmi útulné! Byla jsem velmi spokojená. Trochu jsem se bála zvěstí od mých kamarádek, které byly u jiných autoškol, že jim nebyly poskytnuté služby, za které si zaplatily. Proto jsem delší dobu hledala, kterou si vybrat. Nakonec jsem dala na doporučení jedné kamarádky. Nyní můžu jen potvrdit, že autoškola pana Šefra je jedna z těch kvalitních, prestižních autoškol v Jablonci. Cena odpovídá kvalitě a i si troufám říci, že nám zde byly poskytovány lepší služby. Na panu Šefrovi i panu Bajgarovi, učitelé v autoškole, šlo vidět, že je tato práce baví a to si myslím, že je jedna z věcí.. co autoškolu pana Šefra odlišuje od ostatních autoškol u nás. Jedna věc je naučit se řídit a porozumět předpisům, ale když k nám, k zákazníkům, přistupují individuálně a snaží se nám pomoci (a jsou k nám hodní, vstřícní), též to umíme ocenit. Moc Vám děkuji za ten přístup.

 74. Peťa napsal:

  Určitě jedna z nejlepších, ne-li nejlepší autoškola na Jablonecku. Při výcviku mi bylo vše vysvětleno, když se udělala chyba, tak se opravila a vysvětlila se její příčina rovnou na místě. Ze začátku jsem se hodně bál jezdit v autě, toho mě ale rychle zbavili. Na hodinách byla vždy legrace, jenom je pan Šefr trochu více ukecaný. ????????????

 75. Zasloužené vychválení autoškoly Šefr napsal:

  Chtěla bych říct, že ten kdo zatím hledá kvalitní autoškolu a došel na tyto stránky, tak nemusí hledat dál.
  Upřímně jsem byla po celou dobu výcviku spokojená. 100 % se Vám věnují a dávají tipy, které se Vám na silnici budou rozhodně hodit.
  Nesetkáte se tam s žádným ponižováním ohledně amatérské jízdy a chyb, kterých se dopustite. Nejen, že se naučíte ovládat vozidlo, ale dokonce se i zasmějete. Pan Šefr rozhodně není žádný suchar. ????
  Úspěšnost v závěrečných zkouškách z autoškoly mají vysokou úspěšnost, takže si myslím, že to mluví za vše. Cena je také velmi přijatelná.
  Rozhodně bych neváhala a hned se přihlásila do kurzu k panu Šefrovi. ????

 76. Spoko řidička napsal:

  Tuto autoškolu mohu jen doporučit. Pan Šefr s panem Bajgarem jsou naprosto skvělí (a klidní!) učitelé. Hodiny teorie byly super, rychle ubíhaly a učení na testy pak byla pohodička. A možnost jezdit v benzíňáku i naftě se taky dost hodila. Celé autoškolové období jsem si fakt užila, na všechny jízdy a povídání ráda vzpomínám, děkuju. :-)

 77. Skvělá autoškola! napsal:

  Do této autoškoly jsem se přihlásila na základě pozitivních recenzí… a jsem za to nesmírně ráda! Takže ve zkratce – ÚŽASNÉ – každá hodina byla zábava a k tomu umím řídit. Co více si přát!

 78. Doporučuji 10/10 napsal:

  Do této autoškoly jsem šla na doporučení blízkých a o panu Šefrovi mi bylo řečeno, že je to v “pohodě chlápek, sice trochu ukecanej ale s ním sranda a HLAVNĚ vás řídit fakt naučí”. A přesně takový pan Šefr je. Nikdy na mne ani nezvýšil hlas i když jsem něco fakt pos*ala, byl trpělivý, nápomocný a sranda s ním fakt byla, kolikrát jsme celé jizdy prokecali a prosmáli. Pokud hledáte autoškolu, kde na vás nebude nikdo zlej a naučí vás řídit s trpělivostí a humorem, tak jste tu správně. Cítila jsem tu opravdu dobře, na každé jízdy jsem se těšila jak dítě na hračku, protože jsem se nebála, že dostanu pojeb, když udělám něco špatně. Dnes jsem dala záverečné zkoušky na poprvé i s pochvalou a za to vděčím panu Šefrovi a panu Bajgarovi. Díky.

 79. Michal .V napsal:

  Do této autoškoly jsem se přihlásil na doporučení spolužáka a byl jsem spokojen.
  Tuto autoškolu doporučuji.

 80. Adéla M. napsal:

  V dnešní době je těžké si vybrat autoškolu, už jen z důvodu, že má člověk několik možností. Ovšem pokud se člověk chce stát dobrým řidičem, má rád srandu a lidský přístup, tak tady je na správné adrese. Pan Šefr a jeho kolega pan Bajgar jsou opravdu lidé na správném místě. Díky nim jsem se na výuku vždy těšila a nemohla jsem se dočkat, kdy přijde další hodina ať už jízd nebo teorie. Děkuji mnohokrát za skvělou zkušenost a dovedení k závěrečným zkouškám. Vážím si toho a jsem vděčná.

 81. Poctivá autoškola napsal:

  Pokud hledáte kvalitní autoškolu, kde vás naučí do života řídit, tak jste na správném místě právě tady. Na teoretických výukách se rychle naučíte základy řízení a pravidla jízdy na silnici, jak se zachovat v různých situacích a jak máte rychle řešit problémy. Při jízdě v automobilu na vás nikdo nebude křičet a učitelé vám vždy poradí a nenechají vás ve štychu. V této autoškole se nic nešidí, vždy jste řádně informování a vždy se dá na všem, díky vlídnému přístupu, domluvit. Cítím se teď na silnici bezpečně a sebevědomě a tuto autoškolu mohu jen vřele doporučit.

 82. Skvělá autoškola napsal:

  Moc děkuji za takhle skvělou autoškolu v Jablonci. Díky skvělým výukám jízdy se nebojím vyjet na silnice a jezdit. Všechno probíhal v klidu a byla sranda. Potřebovala jsem lidský přístup a aby na mě nikdo nekřičel a to jsem našla, díky :-) Pres všechny odkládací termíny kvůli sportu jsem vše zvládla. Nebyli jsme nadšení ze střídání aut benzin nafta, ale díky tomu jsem si mohla vybrat, které auto vyhovuje mně a které chci. Do teď když jedu za autoškolou, jedu s respektem, protože vím, jaké proslovy vždy měl p. Šefr :-) děkuji a všem doporučuji. Hettfleischová

 83. Recenze napsal:

  Autoškolou Šefr jsem byla příjemně překvapena a spokojena.

  Do autoškoly jsem se dostala na doporučení od kamárádů a jsem rádá, že jsem si vybrala právě tuhle autoškolu. S panem Šefrem a panem Bajgarem se velice dobře pracuje, vše potřebné vás naučí, řeknou vám svůj osobní názor na vaše řízení, v krizových cituací poradí a hlavně se s nimi zasmějete. Na každou jízdu jsem se těšila a mělo to i svůj důvod. Autoškola Šefr to dělá poctivě a toho je potřeba si vážit, protože ne každá autoškola taková je. Když cokoliv nepochopíte nebo vám to zkrátka nejde, oni vás to naučí a pořádně vysvětlí. Takže jestli váháš do které autoškoly zajít, já za sebe mohu jen doporučit AUTOŠKOLU ŠEFR. Nebojím se sednout za volant a vyjet ven, protože vím, že mě to dobře naučili a to je základ všeho.

  Děkuju Natyyy Bělinová :)

 84. Recenze napsal:

  Tuto autoškolu můžu jen doporučit. Profesionální přístup, spolehlivost a dobrá komunikace. Nikdy se nestalo, že by na mě pan Šefr nebo Bajgar zvýšili hlas. Snaží se i každému vyjít vstříc ohledně plánování jízd. K závěrečným zkouškám skvěle připraví.
  Jsem velice ráda, že jsem se naučila řídit právě tady.

 85. Dobrý den všem,
  ráda bych se s ostatními chtěla podělit o mé zkušenosti s autoškolou pana Šefra a pana Bajgara.
  Pokud někdo uvažuje, že si udělá řidičský průkaz právě v této autoškole, tak z mých zkušeností mohu pouze doporučit.
  Velice chválím za osobní a lidský přístup, trpělivost a optimismus do povolání od obou lektorů.
  Jsem velice ráda, že jsem mohla kurz řízení absolvovat právě zde.
  Děkuji za všechny zkušenosti, budu vzpomínat jen v dobrém.
  S pozdravem,
  Ederová

 86. Recenze napsal:

  Této autoškole nejde nic vytknout,lepší a trpělivější učitele v okolí Jablonce neseženete.Vše je klidné a hezky vysvětlené.Velké + je cena a za tu cenu dostanete více než kdekoli jinde.Rozhodně neváhejte lepší nenajdete.

 87. Káťa napsal:

  Když se blížily mé osmnáctiny, začala jsem hledat autoškolu. Hodně lidí jsem se ptala na názor a zkušenosti a nejčastěji mi byla doporučována autoškola pana Šefra. I já se k nim musím přidat a tuto autoškolu můžu jen doporučit. Přístup pana Šefra, ale i pana Bajgara byl ohromný. A že jsem za volantem někdy hodně bojovala, jejich trpělivost mi pomohla ke zdárnému zakončení výcviku. Oba svou práci dělají pořádně a svědomitě, s plánováním jízd nikdy nebyl problém, teorie byla každý týden tak, jak měla a nechyběl ani smysl pro humor u obou učitelů. Byla jsem moc spokojená.

 88. Autoskola napsal:

  Zdravim vsichni co premysleji o tom udelat si Ridicky prukaz skupiny B Autoskolu Sefr jsem take absolvovala na zaklade doporuceni od pratel a rodiny a muzu ji take doporucit i dalsim lidem, kteri jeste nevedi u koho si udelat ridicak. S panem Sefrem i panem Bajgarem byla sranda planovani jizd bylo take na 1 i teorie bez ktere by to neslo…

  Dekuji panu Sefrovi…
  I. S

 89. A. N. napsal:

  V dnešní době je poměrně těžké narazit na poctivou autoškolu s výbornými učiteli, ovšem tato autoškola splňuje obě kritéria. Takže pokud se někdo nemůže rozhodnout, čí autoškolu bude navštěvovat, tuto vřele doporučuji, jistě nebudete litovat.
  Děkuji za vše a přeji mnoho úspěchů.

 90. Jana T. napsal:

  Vřele všem doporučuji!!
  Zdeněk Šefr je neuvěřitelně trpělivý kliďas a pohodář se smyslem pro humor =SKVĚLÝ UČITEL.A to to se mnou neměl opravdu jednoduché????
  Velké plus je,že nic není ošizeno.Pravidelná výuka v učebně,odjezdeny všechny jizdy.Plánování jizd bez problémů.Vždy mi Zdeněk vyšel vstříc.Za mě vše ve 100% kvalitě.
  Děkuji za vše. A přeji Vám další spokojené klienty????

 91. Jakub Chlum napsal:

  Tato autoškola nabízí kromě kvalitní výuky teorie i praxe také velmi lidský a osobní přístup. Vřele doporučuji.

 92. Recenze napsal:

  Do této autoškoly jsem přišel na základě doporučení od přátel a rodiny, kteří mi říkali, že v této autoškole jsou poctivý a fajn učitelé,kteří naučí jak správně a bezpečně řídit, což se po nástupu také potvrdilo. Velice za tuto zkušenost Zdeňku Šefrovi a Janu Bajgarovi, dvěma skvělým učitelům, kteří za nás pomalu v tom autě i dýchají.

 93. Michal Vašátko napsal:

  Krásny den……….Ve zkratce.Mám zkušenosti ze dvou autoškol.Kdo si chcete udělat řidičák a v den kdy ho dostanete : umět řídit, znát pravidla nebo jako já začít rozvážet pizzu. Šefr Zdeněk je Ten ,kdo Vám k tomu pomůže.Kaskadéři a sebevrazi směr Tanvald………..

 94. Jitka Č. napsal:

  Tuto autoškolu mohu jen chválit. I když jsem už v trochu pokročilejším věku, než je jejich obvyklý klient, tak se jim podařilo mě něco naučit. Pravda trvalo mi to poněkud déle :) . Ačkoli se mi občas podařila nějaká pitomost, tak vždycky zachovali klid a rozvahu. Dnes jsem konečně vyjela sama a pocit, že mi chybí někdo, kdo v případě potřeby zachrání situaci, se vytratil téměř okamžitě po rozjezdu. Najednou jsem jela, byla jsem v klidu a automaticky mi naskakovalo, co mám dělat. Díky této autoškole mám opravdu dobré základy. Vřele doporučuji.

 95. Jiří V. napsal:

  Poctivá autoškola se dvěma skvělými, trpělivými učiteli (kteří jsou vždy nad věcí) mě naučila nejen na samotnou zkoušku, ale i na budoucí řízení. Vždy bych doporučil a kdybych měl absolvovat výcvik znovu, volba autoškoly zůstane stejná. Za mě, jakožto bývalého žáka, rozhodně 10/10*

 96. Skvělá autoškola napsal:

  Všem kdo se chce opravdu naučit řídit mohu jedině doporučit.. Pan Šefr je skvělý a trpělivý učitel, přátelské jednání vše nadlehčuje. Pokaždé se pokouší vyjít vstříc i když toho má dost. Za mě 5* z 5*.

 97. Martin J., 49 let napsal:

  Starého psa novým kouskům nenaučíš… Zdeňkovi Šefrovi se to s jeho osobním přístupem podařilo. Po absolvování autoškoly nemám jenom další doklad totožnosti, ale už vyrážím po vlastech českých…
  Autoškolu mi doporučila kamarádka a já ji doporučuji taktéž. Jízdy jsou uzpůsobeny individuálním potřebám jednotlivého žáka.
  PS: Zdendo, jezdím bez automatu a řadíme jako ďas ????

 98. Michaela N.D. napsal:

  Dlouho jsem vybírala dobrou autoškolu a nakonec jsem vybrala nejlépe, jak jsem jen mohla a všem, co se teprve rozhodují, AŠ Šefr vřele doporučuji. Velké poděkování patří jak panu Šefrovi, tak i panu Bajgarovi za jejich skvělý přístup, kvalitní a precizní výuku a velkou trpělivost :-)

 99. Týna napsal:

  Doporučuji na 100%! Skvělá autoškola, výborný přístup, super učitele. Úžasný vzpomínky.

 100. Nikol napsal:

  Musím také vyjádřit největší spokojenost, a potvrdit vše co tu bylo zmíněno.. Skvělá autoškola, zejména oba učitelé. Naprostá profesionalita, vše poctivé jak má být, trpělivost, super domluva při plánování jízd. Neměla jsem s řízením žádné zkušenosti, ze začátku i strach, závěrečné zkoušky jsem zvládla napoprvé a to díky přístupu a podpoře učitelů. Autoškola mě bavila, bez váhání můžu říct, že mi budou společné jízdy chybět. ???? Pokud stále ještě vaháte, tak už neváhejte. Ne jen že budete mít ridičský průkaz a nebudete se bát vyjet na silnici, ale i super vzpomínky.

 101. Marek Máslo napsal:

  i přes to že jsem šel na podruhé na testy a na potřetí na jízdy, tak po celou dobu výcviku, jsem byl spokojen, jak nás učit řídit, hodiny teorie který jsou pevný a který by někteří řidiči potřebovali a hlavně přátelský přístup, ale dokonce i přístup jako komisař u závěrečných zkoušek. Proto Doporučuji.
  Díky za pevné nervy :-D

 102. Tomáš napsal:

  Pokud zrovna teďka čtete recenze kvůli tomu, že se chcete přihlásit do nějaké autoškoly, tak tady na té stránce už můžete zůstat, protože lepší autoškolu byste už nenašli. To, že jsem se před 3 měsíci přihlásil do téhle autoškoly, bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Dneska jsem úspěšně složil závěrečné zkoušky a jsem přesvědčen, že kdyby semnou v autě neseděl Zdenda Šefr a kdyby zkouškám nepředcházela tak skvělá výuka a úžasný přístup obou učitelů, tak ty závěrečky určitě nedám. Popravdě kdybych závěrečné zkoušky nezvládl, tak bych byl rád, že se s ním ještě projedu. Protože takové srandy jsem snad s nikym nezažil. Celá autoškola a oba učitelé mi budou moc chybět..Děkuji jim za všechno!

 103. Umět řídit vs. mít řidičák napsal:

  Naprosto profesionální služby – kombinace zkušeností a individuálního přístupu. Jednoznačně doporučuji ne především, ale pouze těm, kteří se chtějí naučit řídit a nejde jim pouze o řidičák a 28 jízd. Ve svých „letech“ jsem nehledal školu, která by mě připravila na zkoušky – chtěl jsem se neučit řídit. Minimálně tak, abych (pořád velmi pokorně, ale s větší mírou jistoty) odvezl své děti do školky. A to mi věřte, milí budoucí řidiči, je zcela jiný pohled na silnici před Vámi. Není náhodou, že mi stále doporučovali pana Šefra a pana Bajgara. A není od věci říci, že mi i některé zdejší autoškoly naprosto nedoporučovali. Vsadil jsem tedy na ně. Oba pánové se mi věnovali rok a teprve dnes mám větší míru jistoty, že nejen sebe, ale i svou rodinu vezmu s sebou do auta na silnici a bezpečně je odvezu. Po 30 hodinách výcviku naprostá většina „řidičů“ je ráda, že ovládá auto, ale umět řídit …, reagovat na ostatní, … vše je individuální. A zvolit autoškolu, kde je individuální profesionální přístup, je základ. Pokud tedy hledáte profesionály, kteří mají mnohaleté zkušenost, umí učit (pozor, to není fráze) a jste pokorní a otevření se učit (i třeba rok :-) ) – jasná volba. Oba pánové mě řídit naučili. Velmi děkuji i za osobní vztahy! Přeji hodně nervů a spousty odpovědných a pokorných žáků – výborné jméno už máte!

 104. Absolutní spokojenost! napsal:

  Touto recenzí bych chtěla poděkovat panu Šefrovi a panu Bajgarovi za profesionální přístup a skvělou přípravu na závěrečné zkoušky. AŠ Šefr mohu jedině doporučit.
  Na hodinách teorie byla sranda, stejně jako při jízdách :) . Pan Šefr i pan Bajgar jsou skuteční profíci, zároveň jim nechybí ani lidský přístup, smysl pro humor a skvělá pohotovost a reflexy :D . Nestalo se mi, že by na mě například při výcviku byť jen zvýšili hlas, a to jsem vyváděla pěkné koniny. Ještě jednou děkuji. Vždy, když v budoucnu pojedu směrem Ústí nad Labem nebo se zapomenu vyhnout „svému kanálu/ díře, tak si vzpomenu na AŠ Šefr :D
  Sabča Dočekalová aka „Zmatlik“

 105. Skvělé!!! napsal:

  Mohu jen a pouze doporučit a chválit. Perfektní, profesionální a zároveň lidský přístup. Férové jednání a ochota vyjít maximálně vstříc s palánováním jízd. Zdeněk je vážně profík, který si dává záležet na tom, aby studenty ke zkoušce připravil jak nejlépe umí. Je vidět, že mu záleží na tom koho pustí na silnice. Děkuji za skvělou školu a přípravu, myslí, že lépe jsem zvolit nemohla. Bylo mi potěšením!!
  Jíťa

 106. Jistá úspěšnost napsal:

  Jistá úspěšnost, příjemný přístup, profesionalita… to jsou fráze, které tuto autoškolu silně definují. Doporučuju pro nervózní studenty kvůli možnosti dohodnuti času jízd. Dědek

 107. Nejlepší autoškola napsal:

  Tuto autoškolu mohu maximálně doporučit! Velmi kvalitní a příjemní učitelé, které se Vám vždy snaží vyjít vstříc a do svého učení dávají maximum. Je vidět, že je práce baví a dělají ji poctivě. Jak v teorii tak při jízdách měl s námi pan Šefr trpělivost a snahu nám dát co nejvíce. Oba učitelé nás podporovali jak v učení, tak i psychicky.
  Pokud bych měla jít znovu do autoškoly tak jedině sem. Skvělý učitelé a fajn kolektiv na učebně :) Velmi dobře Vás připraví na závěrečné zkoušky.
  Ještě jednou velké DÍK!
  A. Beránková

 108. Nejlepší z nejlepších!!! napsal:

  Nejlepší z nejlepších? Ano to je! Nikdy bych nevěřila tomu, že zrovna já dokážu něco takového! Začátky byly těžké. To asi pro každého, ale postupem času jsem každou jízdou cítila, že se zlepšuji a zlepšuji! Nebylo to tak hrozné, jak si každý mysli. V této autoškole jsem dostala přesně to, co jsem požadovala. Milý přístup a hlavně trpělivost semnou! Dostala se nám taková péče, že si myslim, že jenom hlupák neudělá závěrečné zkoušky. Nebylo to tak těžké, jak jsem si myslela. Když jsem si pri závěrečných zkouškách sedla do auta, tak ze mě celý stres opadl a myslim si, že jsem nejela tak špatně a to diky panu Šefrovi. To, že jsem to udělala byl ten nejkrásnější pocit na světě! A za to vděčím opravdu této autoškole, protože mě dokázala připravit opravdu maximálně. Našla jsem si zde i spoustu nových kamarádů a zažila jsem s nimi spoustu srandy. Prostě autoškola jak má být! :) určitě bych nevolila jinak. Moc děkuji :) ! Kristina

 109. Kája Nováková napsal:

  Nejspokojenější :) super atmosféra, nejlepší učitelé…prožila jsem zde krásné tři měsíce plné srandy a zážitků :) profesionální a milý přístup :) lidí podpori i psychicky :) měla jsem chuť párkrát se na všechno vybodnout, ukončit to…ale kolektiv a hlavně učitele mi dali sílu pokračovat a nakonec udělat i zkoušku :) jediné mohu doporučit a tímto chci poděkovat i Zdendovi i Honzovi za super přístup!:) Patří vám velké Dík :) Kája Nováková

 110. Super autoškola! napsal:

  I já jsem s blížícími se osmnáctinami pročítala recenze, ptala se spolužáků, známých a vůbec každého na potkání. Málem jsem se nechala zlákat heslem „Na teorie nemusíš chodit a zkoušku v Tanvaldě udělá každý.“, nakonec jsem si ale uvědomila, že od autoškoly čekám víc než „ten papír“. Proto jsem zvolila pana Šefra a rozhodně jsem neudělala chybu.

  Protože jsem vytížený člověk (škola, práce), plánovala jsem jízdy půl roku dopředu, i v tom mi pan Šefr ochotně vyhověl. Na teorie jsem si vyhradila čas a hodně mi to pomohlo, potom už mi stačilo projet testové otázky a nemohlo mě u teoretické zkoušky nic překvapit. Oceňuji „venkovní učebnu“, kde jsme si říkali něco k předvýjezdové kontrole (ano, i na kapaliny se vás může komisař zeptat) a k údržbě vozidla obecně, což není vůbec k zahození ani pro holku. :)

  Jízdy byly skvělé. Že se stejně v autoškole nenaučíte řídit? Díky panu Šefrovi i jeho kolegovi jsem získala v autě jistotu, vím, jak se chovat tak, abych nikoho neohrozila. Naučila jsem se taky zohlednit fakt, že jsem začátečník, a nehroutím se z toho, když zkrátka nedokážu všechno dělat tak automaticky a rychle jako řidiči s dlouholetou praxí. Důležité je, že mi nejsou lhostejná pravidla a bezpečnost. Jestli se chcete opravdu něco naučit, pak volte autoškolu Šefr, protože to dělá poctivě!

  Budiž mi důkazem, že mě rodiče nechali řídit samotnou hned po pár prvních jízdách, na dálnici se se mnou táta nebál jet hned první den.

  Děkuji, Kája

 111. Lucie Laipoldová napsal:

  Nejlepší autoškola, jakou jsem si mohla vybrat. Skvělý a přátelský přístup pana Šefra, je velice trpělivý a naučí opravdu vše a skvěle. Hodiny teorie vykládané i zábavnou formou, takže se mnohem lépe zapamatují :-D Nikdy nebyl problém mi něco vysvětlit i 10x :-D Takže nemějte strach a nebuďte nervózní, taky jsem se bála a opravdu není čeho :-) na 100000% DOPORUČUJI :-)

 112. vřele doporučuji!!!! napsal:

  Kvalitní výuka teroie na učebnách, skvělá atmosféra během jízd a hlavně jedinečný osobní přístup pana Šefra dělá tuto autoškolu bezkonkurenčně nejlepší. Jsem velmi ráda, že jsem si vybrala právě ji. A i přes přes svůj strach z řízení jsem nakonec zkoušky zdárně udělala. Za to vděčím trpělivému a pohodovému přístupu mého školitele a jeho pečlivé přípravě.
  Ještě jednou moc děkuji pane Šefr.

 113. Nikola napsal:

  Tuto autoškolu můžu všem jen doporučit! Skvělý profesionalni přístup, jízdy skvělé a zábavné, kolektiv užasný…oproti jiným autoškolám můžu s přehledem říct, že autoškola Šefr je bezkonkurenčně nejlepší volba!

 114. Marie napsal:

  Super autoškola, pohodové jízdy a fajn učitel. Co dodat, jen se přihlásit a jezdíte :) .

 115. Chceš řidičák na první pokus? Vol Šefra! napsal:

  Profesionální přístup, přátelské zacházení, skvělá cena. Lépe jsem si vybrat nemohl. I když jsem dělal chyby (a že jich teda bylo :D ) tak Honza i Zdeněk vždy zůstali v pohodě a to co nešlo jsme procvičovali. Jinak jízdy byly i skvělý pokec a sranda, takže se člověk rozhodně nestresuje. Teorie vysvětlená tak, že to musí pochopit i totální ignoranti. S tímhle vším se testy zvládnou na první pokus a i když jsi nervák, tak jízdu dáš taky! Za mne tedy všechny možné palce nahoru, plný počet hvězdiček a přeju šikovné žáky do dalších let!
  Tady ještě úryvek básně:
  Šipka sem, šipka tam,
  autem já tu jezdívám.
  Dávej pozor na značky,
  projeď všechny zatáčky,
  a dej si pozor,
  ať nikdo není na s*ačky!

 116. pochvala napsal:

  Touto cestou bych chtěla strašně moc poděkovat Zdeňku Šefrovi a Honzovi za to že mě dovedli k tomu abych se stala řidičkou,cesta to nebyla snadná spousty nervů a času ale chci moc poděkovat za vyborně odvedenou praci obou učitelů. Všem co si budou v budoucnu dělat řidičák,doporučuji Autoškolu Šefr .

 117. Vřelé doporučení! napsal:

  Vy, kdo se budete rozhodovat jakou autoškolu zvolit, neváhejte a oslovte AŠ Šefr! Proč zrovna tuhle? Především se Vám dostaví férového, vstřícného a pečlivého jednání. Zdenda i Honza mají mnoho zkušeností, pevné nervy, smysl pro humor,..Nemějte strach z toho, že se na teoretických hodinách budete jenom nudit a muset se šprtat. Jakmile se Zdenda rozmluví, začne vyprávět své historky, dostanete se do pohodové nálady, bude Vás to bavit a když budete pozorně poslouchat, bude to pro Vás o to lehčí u zkoušek. Troufneme si říct, že na závěrečné zkoušky Vás nejlépe připraví právě tato autoškola!!
  Věřte, že se nemáte čeho bát. Nervozita k tomu ze začátku určitě patří, ale už po pár jízdách se bude vytrácet. Až si budete více jistí, budete umět všechny značky, křižovatky, dojdete do fáze, kdy si to budete už jen užívat, těšit se na každou další jízdu, protože je to i mimo jiné výborný relax. Ještě když budete v tak příjemné společnosti. Nikdo není dokonalý a každý z nás občas udělá nějakou kravinu. I nám se to povedlo a teď bychom si za to nejradši nafackovali :-D Ale nikdo Vás za to neodsoudí. Naopak Vám to bude vysvětleno a budete si to pro příště pamatovat.
  Suprovými řidiči budete až sami najezdíte x kilometrů, ale ty nejlepší základy Vám poskytne právě Autoškola Šefr!!
  Ještě jednou moc děkujeme, vzpomínáme a doporučujeme! :-)
  E.N. a K.P. :-)

 118. Ta nejlepší autoškola! napsal:

  Stejně jako vy jsem ještě před třemi měsíci přemýšlela jakou autoškolu zvolit. Zvolila jsem si Autoškolu Šefr a nikdy bych neměnila!! Zdeněk byl jako učitel skvělý :) Teoretické hodiny s ním byly zábavné a člověk se během nich naučil všechno, co bylo potřeba k závěrečkám. Při jízdách byl Zdeněk vždy klidný a vstřícný, a to i přesto, že jsem tam občas prováděla docela koniny. Tuto autoškolu mohu vřele doporučit. Jsem přesvědčená, že v Jbc není lepší autoškola, která by vás líp připravila k závěrečkám a celkově k řízení auta.
  Čím víc lidí se bude učit u Zdendy, tím míň bouraček bude na silnici.
  Zdeněk Šefr je prostě výborný učitel a skvělý člověk. Jsem ráda, že jsem mohla dělat autoškolu právě u něj a teď po úspěšném skončení je mi i líto, že vedle mě v autě už nebude sedět se svou vždy dobrou náladou.
  Autoškolu Šefr všem doporučuji!!!

 119. Spokojenost napsal:

  K panu Šefrovi jsem přešla z jiné autoškoly po třech nevydařených zkouškách. Chyběly mi základy snad všeho, co k jízdě v autě potřebujete :-) . Společně s panem Šefrem jsme to dokázali a dotáhli můj vysněný řidičák do šťastného konce. Pokud se rozhodujete mezi větším počtem autoškol a řešíte cenu, čas nebo cokoliv jiného, ze svých vlastních zkušeností doporučuji právě Autoškolu Šefr a ostatní důvody hoďte za hlavu, protože se to opravdu vyplatí. Troufnu si také říct, že právě tato autoškola je ta nejlepší v celém Jablonci. Nebylo nic, na co bych si mohla stěžovat.
  Po předešlé zkušenosti jsem konečně po každé jízdě přicházela domů s úsměvem a vždy se těšila na další. Co se týče teorie, ani tu jsem si nemohla vynachválit. Hodiny a výklady byly vyučovány zábavnou formou, díky které jsem lépe zvládala situace na křižovatkách a celkově na vozovce.
  Tedy moje rada zní: nad ničím nepřemýšlejte a zvolte právě tuto autoškolu :-)

 120. Michaela Jindrová napsal:

  Tady v tom množství samých pozitivních recenzí už bylo snad vše vyřčeno, takže se budu opakovat, ale pokusím se svou recenzi ozvláštnit. Poprvé když jsem Zdendu viděla, působil na mě jako drsňák. Když vidíte tu potetovanou ruku, a holou hlavu, znáte to, jak lidé soudí od pohledu :D ale hned jak promluvil, bylo poznat že je to veliký pohodář, a velice příjemný člověk. Při jízdách jsem někdy dělala příšerné koniny, divím se, že to se mnou vydržel, jinde už by mě asi vyhodili z auta :D chodila jsem na jízdy celá natěšená, Zdenda Vám zvedne náladu, a pobaví Vás. Vždy se Vám snaží časově vyhovět, což je také super, netahá z lidí peníze a přitom toho naučí nejvíc, co se dá. Učebny byly též zábavné, ale hlavně poučné, když člověk dával pozor, ani se nemusel na testy moc připravovat! Až je mi teď líto, že už jsem výcvik dokončila, neumím si představit, že vedle mně v autě nebude Zdenda sedět :D Jeho nová, 19ti členná!!! skupina je jen důkazem toho, že je nejlepší, a lidé ho doporučují dál a dál.

  Takže ještě jednou, za všechno děkuju, a budu ráda vzpomínat Zdendo :)

  PS: Z mých doporučení se k tobě chystá dalších minimálně 5 lidí, máš se na co těšit :D

 121. Doporučuji! napsal:

  Tuto super autoškolu jsem již absolvovala cca před 2 lety. A když jsem si to nedávno po dlouhé době štrádovala Jabloncem, tak jsem viděla kolem projíždět autoškolu Šefr. A hned mi to zlepšilo náladu, pač jsem si vzpomněla jak moc to bylo super! Zdenda Šefr je naprosto pohodový chlápek, je trpěliví, důsledný, pragmatický a zábavný což jsou nejlepší vlastnosti dobrého učitele! No prostě to byla naprostá paráda! Budoucí řidiči pokud se chcete učit od mistra, tak běžte určo do toho! Můžu jedině doporučit!
  Díky Zdendo!
  Janča Šídová

 122. Nejlepší autoškola napsal:

  Autoškola Šefr byla nejlepší volba. Učitelé jsou poctiví, trpělivý, upřímní a nebojí se říct pravdu a doporučit řešení. Studijního materiálu je hodně a nikdo si ho nemusí kupovat! Byla jsem 100% spokojená s jízdami, učebnami ale hlavně byla jsem velmi dobře připravena na závěrečné zkoušky. Nikdy se mi tady nestalo že by na mě někdo zařval a to je pro mě velké plus protože to nesnáším. Co mi bude chybět budou ty vtipy při jízdách, člověk ani nestihl postřehnout že, jízda začala a nervozita se nedostavila. Pokud chcete mít řidičák a zároveň být dobrým řidičem (nejlepším řidičem budete až když sami odjedete cca 100 000 Km) doporučuji jedině AUTOŠKOLU ŠEFR !!
  Teď už bývalá studentka Léňa Mašková
  Děkuju za všechno :-)

 123. Poděkovaní napsal:

  Tímto bych chtěla veřejně poděkovat Zdeňkovi. Byl jsi trpělivý, usměvavý, dobry učitel. Dekuji za přípravu na zkoušky, pomoc a trpělivě vysvětlení s procvičováním. A že jsem díky tobě dokázala úspěšně dokončit závěrečné zkoušky. Děkuji ! :-)
  Vřele doporučuji !!! :-) :-) :-)
  Táňa B.

 124. Nejlepší autoškola! napsal:

  Tak už i já jsem řidič a tomu vděčím Zdeňkovi a jeho autoškole. Mohu na 100% říct, že lepší autoškolu jsem si vybrat nemohla. Na každou jízdu i teorii sem se těšila. Se Zdendou i Honzou sem se vždy nasmála a skvěle popovídala. Oba učitelé jsou neuvěřitelně trpěliví a dokonce i takové jelito jako jsem já dokázali úspěšně dovést ke zkouškám.
  Děkuju moc kluci, moc sem si to s váma užila a určitě budu každému doporučovat tuhle skvělou autoškolu.

 125. Zuzka K. napsal:

  Autoškolu mě doporučil můj brácha. Nastupovala jsem tam s obavami, protože jsem handicapovaná.Byla jsem ale mile překvapená, protože moje obavy byli zbytečné :-)
  Zdeněk Šefr je moc hodný, vstřícný a trpělivý. Hodně mě naučil. Autoškolu zvládne i člověk s postižením v pohodě! ;-)
  Všem doporučuji!

 126. Lukáš Vorlíček napsal:

  Autoškolu rozhodně doporučuji. Na každé jízdy jsem se velmi těšil, protože se Zdeňkem je vždy srandy kopec a hlavně dokáže vše bez problému a srozumitelně vysvětlit. Palec hore

 127. Štefan Balický napsal:

  Spokojenost se vším, zejména Zdeňkova trpělivost je obdivuhodná :-)
  Všem tuto autoškolu doporučuji :-) )

 128. Krásné 3 měsíce mého života :) napsal:

  No, co dodat.. :)
  Spousty lidí jsem se ptala, kde si oni dělali autoškolu a spousty jich řeklo, že u Zdendy Šefra.
  Tak jsem si vyběhala papíry a 4. 4. 2015 jsem nastoupila a ničeho do teď nelituji.
  Učebny byly suprové, spousty srandy a hlavně výklad byl pochopitelný i tzv. pro „blondýny“ 
  No, snad jsem nebyla takové tele :D Né, vážně, učebny byly skvěle vymyšlené, spousty materiálu na doma na učení a jízdy? Lepšího učitele než je Zdenda si neumím představit  Kýbl srandy, klidný, trpělivý, ochotný a hlavně opravdu vás naučí.
  Takže jestli se rozhodujete, kam že do autoškoly, tak na 1 000 % doporučuji Zdendu Šefra.
  Díky za vše Zdendo. 

 129. Tereza Hofrichterová napsal:

  S touto autoškolou jsem byla nadmíru spokojená a určitě ji budu doporučovat dále.
  Zejména oceňuji systematický přístup. Vždy víte, kolik jízd vám ještě zbývá, i kolik jich máte naplánováno na jednotlivé týdny. Jízdy můžete plánovat třeba na několik týdnů dopředu. Pokud chcete, můžete si říct o jízdu dvojitou (90 minut). Nikdy není problém nahlédnout do rozpisu jízd a udělat nějaké změny. Pravděpodobný termín závěrečných zkoušek vám sdělí v dostatečném předstihu a vy tak zhruba víte, jak dlouho ještě výcvik potrvá.
  Dále jsem byla mile překvapena poctivostí a precizností, s jakou pan Šefr autoškolu vede. Jízdy vždy byly využity do poslední minuty. Do výuky bylo zahrnuto vše potřebné – praktická údržba, tankování, předvýjezdová kontrola, parkování, jízda po dálnici,.. Líbilo se mi, že jsme byli detailně seznámeni i se všemi detaily závěrečné zkoušky, a tím pádem jsem pak v jejím průběhu byla o mnoho klidnější.
  Co se týče způsobu výuky, tak musím vyzdvihnout práci obou instruktorů, kteří mi vždy vše trpělivě vysvětlili a procvičováním problémových míst mi pomohli zbavit se většiny chyb. Na jízdy s nimi jsem se vždy těšila.
  Zkrátka na tři měsíce strávené výcvikem v této autoškole budu ještě dlouho ráda vzpomínat! :)

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji za zhodnocení snad všeho co mohu já i kolega nabídnout /snažíme se vše dělat ke spokojenosti klienta/ a pokud se na jizdy těšíte, jsme rádi.

 130. Natalie Demeterová napsal:

  Mohu jen vřele doporučit!! Profesionalita, božská trpělivost, a výborná příprava k závěrečným zkouškám doplněna mnoha užitečnými radami. Nikdy jsem neveřila, že se z člověka, který běžně narážel i nákupním košíkem do regálu, stane řidič. :D Mockrát děkuji a přeji hodně štěstí do budoucna :) .

 131. Jirka Chutic napsal:

  Absolvovat výcvik u Zdeňka bylo z mé strany správné rozhodnutí. Fér jednání, kvalitní výcvik a dobrá příprava k závěrečným zkouškám. Všichni instruktoři jsou fajn lidi, což je určitě potřeba k dobrému zvládnutí výcviku a zkoušek :) . Zdeňkovi služby mohu vřele doporučit všem, co uvažují a rozhodují se nad výběrem autoškoly.

  Děkuji Zdeňku. :)

 132. Andrea Sluková napsal:

  Autoškola se Zdendou je opravdu nezapomenutelná, kdybych mohla, klidně bych si to dala znovu. Prestoupila jsem z Liberce a v žádném případě nelituji. Když jedu v autě, vzpomenu na nějaký vtípky, a vždy se přiblbě usmivam a moc ráda vzpomínám. Takže kdo uvažuje o řidičáku, tak jedině u Zdendy!!! :)

 133. Lucie Štubnerová napsal:

  Za sebe říkám,rozhodně nejlepší autoškola v JBC. A ještě lepší PAN učitel Zdeněk Šefr.Moc děkuji za přípravu na testy a jízdy. Bez tebe bych to neudělala. Velký díky tobě..:))

 134. Tereza Opluštilová napsal:

  Do autoškoly ke Zdeňkovi jsem se přihlásila na doporučení od kamarádů, a ani minutu jsem nelitovala, že jsem se přihlásila zrovna sem. Skvěle vás připraví na závěrečné zkoušky, a co je hlavní, na řízení po splnění zkoušky, opravdu se nebudete bát sednout za volant. Je trpělivý (což jsem moc ocenila :D ) a jak při každé jízdě, tak při teoriích byla uvolněná atmosféra a vždycky jsem se pobavila nad Zdeňkovými hláškami. Takže, kdo ještě váháte jestli jít právě do této autoškoly, říkám 100% ano!
  A tímto moc děkuji Zdeňkovi, že to se mnou „vydržel“ a provedl mě celým výcvikem až k závěrečné zkoušce, moc jsem si celý výcvik užívala! :)

 135. Verca napsal:

  Autoškola Šefr je nejlepší autoškola, kterou si můžete vybrat! Díky skvělému učiteli, Zdeňkovi, se nebojím jezdit po malých ani větších městech. Takže pokud hledáte autoškolu, tak já Vám doporučuji autoškolu Šefr, protože kvalitnější výuku a takhle pohodové jízdy, nikde nenajdete.

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji ti i já ( za snahu a nebojácnost z většího města a zkoušek v Jablonci nad Nisou)

 136. Medusa napsal:

  Zdenda, jeden z mála, který svou práci dělá poctivě a hlavně s radostí! Vždy se snaží vyjít vstříc, navíc je to neuvěřitelný kliďas a takový učitelé jsou nejlepší!:) Mohu jen doporučit. Moc děkuji za trpělivost a podporu při zkouškách :)

 137. recenze napsal:

  Naprosto doporučuji! Líp jsem si snad vybrat nemohla. Zdeněk je snad největší kliďas na světě, skvělý učitel a je s nim sranda. Na jízdy jsem se vždycky těšila a na zkoušky jsem byla maximálně připravená. Děkuji! :-)

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji za názor, jsem rád, že jsi zkoušku odjela s usměvem a teď tě potkávám i ve tvém autě.

 138. Michal Bartůněk napsal:

  Z mé strany naprostá spokojenost. Kdo se chcete naučit kvalitně řídit tak jedině doporučuji. Vše je tak jak má být, žádné podvody ani podrazy a to je jedině správně. Najít dobrou, kvalitní autoškolu je těžké a já jsem rád že jsem jí našel. Díky Zdendo.

 139. nejlepší autoškola v Jablonci napsal:

  Nemohla jsem si vybrat lépe, všechno super, jízdy i učebna. Zdeněk tu práci dělá srdcem a je to na všem znát. Klidný a vlídný přístup, naučí, poradí, ve všem vyjde vstříc. Prostě super a za všechno ještě jednou moc a moc díky. At se daří, dělej to dál jak doposud. Hodně štěstí jak v práci tak i v životě

 140. Autoškola napsal:

  Tímto bych chtěl moc poděkovat Zdeňkovi za velice kvalitní přípravu k závěrečným zkouškám a hlavně do života. Určitě Tvojí autoškolu budu doporučovat i dál, protože učebny a jízdy s Tebou byli zábavné nestresující a hlavně poučné. Přeji Ti hodně úspěchu.

 141. Nejlepsi autoskola!! napsal:

  Tuto autoskolu muzu doporucit!!Nejlepsi autoskola v Libereckem kraji,ucitel hodny,komunikativni,zabavny,všechno skvěle vysvětlí, pečlive se vam vjenuje.
  Jizdy dodrzuje tak jak to ma bejt.Muzu jen doporucit !!!

 142. Recenze napsal:

  Tuhle autoškolu rozhodně doporučuji! Jedna z mála v Jablonci, kde se výcvik nešidí a vše je dělané podstivě, tak jak by mělo. Oba učitelé jsou komunikativní a hodní, i přes to ale dokáží naučit co je potřeba k úspěšnému složení závěrečné zkoušky. Jsem ráda, že jsem dělala autoškolu právě tady :) .

 143. Díky oběma učitelům s dlouholetou praxí, že mi daly tolik skvělých rad při jejich nelehké a vyčerpávající každodenní rutině. Díky za trpělivost, a schovívavost. Welcome to the world of drivers!

 144. Miška Š. napsal:

  Tahle autoškola by měla být více vidět, protože, kdyby se všichni učili u Zdendy, tak by policajti neměli co dělat :-D ……. Ne fakt super !příprava, nemohla být lepší :-) Budu vždy vzpomínat s úsměvem, viď Zdendo ;-) takže diiiiiiiky a LIDI BUĎTE ROZUMNÍ A BĚŽTE KE ZDENDOVI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 145. Lůca R. napsal:

  Nejen skvělá příprava na závěrečné zkoušky a do života na silnice,ale také skvělý přístup a super učitel. Nemohla jsem si vybrat lepsi autoskolu a svého rozhodnuti jistě nelituji. Vsem jen rozhodne DOPORUCUJU! :-)

 146. Iwana D. napsal:

  Tuto autoškolu wrele doporučujem a budem doporučowať každemu.Ja som maximalne spokojna a wobec by som nemenila.Zdeněk je skwely učiteľ,peckowy člowek a hlawne podcitiwy.takže ľudia,newahajte nebudete ľutowať :)

 147. Martina B. napsal:

  Výborná autoškola výborný přístup!!
  Nemohla jsem si vybrat lépe. Rozhodně doporučuji. Skvělá příprava ke zkoušce a na silnici se nebojím. Díky moc!!!

 148. Poděkování napsal:

  Ta nejlepší autoškola. V žádné jiné to není takové jako u Zdendy. Skvělá výuka a bezvadný instruktor, přátelský a příjemný přístup a hlavně klid. Nikdo nekrici a nerozciluje se. Bylo to moc fajn, jen mě mrzí, že jsme spolu netravili více času, jak já bych si přála, aby člověk jako jsi ty Zdendo, vyučoval více skupin :) tvůj přístup praktické výuky mi v Brode opravdu chybí… Přeji vše jen dobré v práci i v životě ;) moc DĚKUJI Alča N.

 149. Zůza V. napsal:

  NEJLEPŠÍ AUTOŠKOLA A NEJLEPŠÍ ČLOVĚK!!!!
  Přesně tohle naprosto přesně vystihuje tuhle autoškolu a není nikdo, komu bych jí nedoporučila.
  DĚKUJI!

 150. Jitule M. napsal:

  Dlouho jsem nevěděla, do které jablonecké autoškoly se mám přihlásit. Každý z mých přátel měl zkušenosti a něčím jiným, ale nakonec jsem se rozhodla pro Autoškolu Zdendy Šefra a rozhodně bych neměnila ! :-) Všechno ohledně jízdy mi bylo dopodrobna vysvětleno a teorie na učebně mi také hodně pomohly. Do autoškoly jsem vždy těšila a chodila jsem tam s chutí. Díky Zdendově perfektní přípravě jsem u zkoušek uspěla napoprvé a tuto autoškolu bych doporučila naprosto každému ! :-) Pro mě TOP !

 151. dík Zdendo a Honzo napsal:

  Autoškolu Šefr, upřímně a ráda doporučuji Všem, kdo se chtějí opravdu naučit řídit, 45 minut jizdy bylo vždy 45 minut, teorie byla každý týden. Když jsem nemohla přijít nebo šla pozdě nikdy nebyl problem se telefonicky domluvit. Perfektní přístup k žákům i k těm více stresovým,když je třeba,tak rád řekne a poradí.Dávám jedničku a přeji Vám mnoho dalších úspěchů jak v autoškole i mimo ní :-) Nika

 152. Rozhodně ano! napsal:

  Do autoškoly jsem se dlouho těšil a Autoškola Šefr mě rozhodně nezklamala. Vše nám bylo vysvětleno dostatečně(krát). Jak Zdeněk, tak Honza, jsou velice poctiví, takže vás o váš čas okrádat nebudou. Přístup je úplně v pohodě, žádný nepřiměřený reakce, i když se zrovna nedaří. Po čase vám už ani nepřijde, že vedle vás sedí učitel. Spíš to vypadá, jako že tam sedí dobrej kamarád, kterej se vám snaží dát co nejlepší rady. Rozhodně jsem si nemohl vybrat líp. A i když to není ta největší a nejslavnější autoškola v Jablonci, tak jí to neubírá na kvalitě. Naopak je tam ta správná rodinná atmosféra. Na závěr bych chtěl oběma učitelům moc poděkovat, že mě perfektně připravili na zkoušky, takže jsem neměl problém jimi projít.
  Jára Špicar

 153. Veronika napsal:

  Tuto autoškolu rozhodně doporučuji! Nejen, že splňuje veškeré požadavky (dokonalá příprava, lidský přístup a taky kopec srandy), ale hlavně Zdenda je velice ochotný a klidný člověk, který výborně připraví na testy i na závěrečnou jízdu. Nemám jedinou výtku. Tímto bych chtěla moc poděkovat jak Zdendovi, tak i Honzovi Bajgarovi, který je též výborný instruktor. Máte mé velké díky, protože se nebudu bát jezdit ve velkém provozu. :-)

  Pé.es. Bude se mi stýskat!

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji za oba a jsem rád, že jsi byla spokojená a že se z nás při výcviku stávají kamarádi.

 154. Bára:) napsal:

  Doporučuji!
  Zdenda vás dokonale připraví k testům, díky parádní přípravě na teoretických hodinách, takže doma tomu nemusíte věnovat tolik času. Jízdy vás parádně připraví do řidičského života a hlavně díky němu si prodloužíte život smíchem, protože má báječnej smysl pro humor a proto vás autoškola se Zdendou bude bavit a užijete si každých 45 minut drandění, na které se budete těšit. Ikdyž učený z nebe nespadl, tak Zdenda má tolik trpělivosti, že nikdy nezvýší hlas, ale všechno vám znova vysvětlí a se vším pomůže! :) ) Ve stresových chvílích vás uklidní a zvedne náladu, že pak nebudete mít strach z ničeho. Je to bezvadný člověk, a je mi líto, že autoškola tak utekla! :)

 155. Pavel Raketa napsal:

  Pokud hledáte autoškolu kde se naučíte perfektně řídit pod dohledem trpělivého profíka a poté úspěšně absolvujete ŘZ. Tak je tahle autoškola přesně pro vás ! ;)

 156. Ivča Horynová napsal:

  I já přidávám kladné hodnocení :) Tato autoškola v čele s fajn učitelem :D Vás skvěle připraví k závěrečným zkouškám. Zkrátka jsem si nemohla vybrat lépe a všem doporučuji! ;)

 157. Zlatej řidičák napsal:

  Tímto bych chtela říct ,že ten kdo si ještě nedělal řidičák a hodlá si ho dělat ,tak ať neváhá a nastoup do AUTOŠKOLA Šefr !! Neznám lepšího učitele a lepší výuku.. Učitel má smysl pro humor a to přece k tomu patří ! autoškola te nemá trápit ,ale bavit ! Měla jsem tu nejlepší výuku a pripravu na řidičák .. DOPORUČUJI !!! I přesto ,že jsem blondýna jsem dala testy i jízdu hned na poprve a myslim si ,že né vubec špatně :) Zdenda je nejlepší učitel široko daleko a proto si nemůžu vubec stěžovat ,byli to příjemný dva měsíce ! Poprve jsem slyšela a i videla ,že tato autoškola nikoho nešidí ,poctivá výuka a jizdy 45min a ani o jedinou jizdu vás tady neošiděj :-) všem dalším přeju pevné nervy a nebojte se toho :)

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji. Jsem rád, se ti u mne ty dva měsíce líbilo a že vždy pochopíte, že já nikoho o nic neošidím a za své peníze dostane mé služby.

 158. Nejlepší výběr napsal:

  Tímto bych chtěla obrovsky poděkovat oběma instruktorum autoškoly Šefr za vstřícnost, trpělivost a příjemný zážitek, který si odnáším z celého výcviku. Zkoušku jsem dnes složila sice až na druhý pokus, ale Zdeněk s Honzou mě myslím skvěle připravili na budoucí ježdění. Nemohla jsem si vybrat lépe, a proto všem, co chtějí z výcviku odcházet s dobrým pocitem a jistotou, doporučuji tuto autoškolu. Ještě jednou, velké DÍKY!
  Terka Š.

 159. Simča napsal:

  Tak tímto bych ještě jednou chtěla poděkovat nejen za skvělou přípravu a výborné rady i do života, ale také za přístup. A nejenže jsem se něco naučila, ale také mě to moc bavilo. Hodně je to o tom jednání a učiteli, který je v téhle autoškole vážně skvělí ! :) Moc děkuji Zdendo. A tobě gratuluji, že si to se mnou vydržel i když někdy to bylo vážně na zabití. :D Nikdo jiný snad nemá takovou trpělivost, ohledně jízdy, tak jako ty. za to tě obdivuji. :D :) A na závěr všem chci doporučit, kdo hledáte pořádnou autoškolu za dobrou cenu, tak určitě SEM! :)

 160. Markéta Č. napsal:

  Jsem velice ráda, že jsem si vybrala autoškolu Zdendy Šefra.
  Je to skvělý člověk se smyslem pro humor. Nejvíce ho obdivuji za jeho trpělivost, protože každé začátky jsou těžké a určitě měl někdy chuť mi omlátit hlavu o volant za ty moje přiblblé chyby :-D
  Celý kurz jsem si užila a strašně mě mrzí, že už je konec. Z výuky i z řízení jsem si odnesla opravdu hodně. Všem chci DOPORUČIT tuto autoškolu, protože k získání řidičského průkazu budete nejlépe připraveni jen od Zdendy Šefra. Strašně moc děkuji za tak skvělou přípravu ke zkouškám a i přes ty velké nervy jsem to nakonec dala :) Díky moc !! :)

 161. Anna Ellen Kučerová napsal:

  Tak, já a ještě další dvě blond kamarádky jsme důkazem toho,že i s touto barvou vlasů se to dá zvládnout napoprvé ! :-) ))))) Skvělá zkouška s trochou nervů dnes splněna. Tímto bych chtěla poděkovat Zdendovi za super průpravu jak na učebnách,tak na jízdách.. Kurz jsem si užila a jsem ráda,že jsem si tenkrát vybrala autoškolu Zdendy Šefra! :-) VŠEM DOPORUČUJI!

 162. Recenze napsal:

  Ještě jednou bych rád poděkoval panu Šefrovi a také panu Bajgarovi za dobrou přípravu na zkoušky. Naučili me jezdit tak, abych uměl ve většině situací předejít nehodě a to časem se hodně podepíše na hodnotě poplatku povinného ručení atd… Navzdory tomu, co se říká o panu Plívovi, sem papíry dostal napoprvé, i přes pár chyb během zkoušky. Pokud chcete po absolvování autoškoly něco umět a chcete to za slušné prachy, tak se rozhodně přihlaste sem ;)
  hodně dalších spokojených studentů přeje T. Hrádek

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji za poděkování nám oběma i za uznání komisaře, který musí být přísný a spravedlivý, aby se vám na silnicích nic nestalo.

 163. Recenze napsal:

  Jak si vybrat tu správnou autoškolu? Záleží na tom, co očekáváte a jaké máte nároky. Já měla vysoké a to aby učebny byly tak jak mají, kvalitu výuky v učebnách i za volantem, dobrý přístup učitelů k žákům a toho všeho za dobrou cenu sem se dočkala u Zdeňka Šefra. Zdenda je trpělivý, klidný, příjemný učitel se smyslem pro humor. Připravil mě skvěle na závěrečnou zkoušku, kterou jsem díky němu dala na poprvé.
  Po vyzvednutí řidičského průkazu jsem usedla do jiného auta bez svého učitele Zdendy a došlo mi, jak ve všem měl pravdu a jak moc jsem vděčná za všechny jeho rady a zkušenosti na které si ráda vzpomenu, když si nebudu vědět rady. Nevím jak v ostatních autoškolách ale u Zdeňka Šefra jsem se svými přáteli shodla, že nám chybí hodiny strávené sním.
  Není nic, co bych mohla Zdendovi vytknout.
  A to si dovoluji říct, že to je jeho nejlepší recenzí a zároveň vizitkou.
  Rozhodně doporučuji :) Byla jsem nadmíru spokojená.

  Děkuji za vše Zdendo!
  S pozdravem Novotná M.

 164. NEJLEPŠÍ JE AUTOŠKOLA U ZDENDY napsal:

  Musím Ti Zdendo MOC a MOC poděkovat za trpělivost, úžasný přístup a za to, že jsem měla možnost dělat autoškolu u Tebe. Tvůj humor a podpora dělá zázraky. Kdyby takových to skvělých a úžasných lidiček bylo více. Přeji Ti především dobré zdraví, elán a hodně sil. Jsi prostě PAN učitel. DĚKUJI !!! MŮŽU VŠEM JEN DOPORUČIT !!!

 165. Dobrá volba napsal:

  Každý, kdo vybírá AŠ většinou nejvíc „slyší“ na zkušenosti jiných… a tady sami vidíte, že jich není málo a mohu potvrdit že nelžou. Negativa jsem zde nenašla, ale co je hlavní… nejsou. Někteří takové recenze mažou, ale pokud se rozhodnete pro tuto školu, sami zřejmě zjistíte, že jich opravdu nebylo třeba. Sama jsem se rozhodla k výuce až po přečtení těchto recenzí, protože jsem dlouhá léta odmítala řídit, jelikož jsem nevěřila, že je někdo schopný mě to naučit a bude mít se mnou trpělivost. Mnozí možná namítnou, že naučit se teorii zvládne každý sám, řízení je dost o talentu a učitel je spíš jen takový „průvodce“ buď za víc, či míň peněz. Učitel je však ten nejvlivnější činitel, který ovlivní celý váš další přístup a zodpovědnost k řízení. Určí, zda si pouze uděláte „kurz“, či najdete potěšení v řízení auta a objevíte v sobě i rezervy, o kterých jste možná nevěděli. Naučí vás ohleduplnosti a respektu k ostatním řidičům, a to i bouřliváky, kteří to mnohdy považují za zbytečnost a přežitek, naučí vás vážit si auta a zbytečně mu nedávat „zabrat“, motivuje vás se zlepšovat a nevzdat to při nezdarech, a to i opakovaných. Správný učitel vás nenaučí jen „řídit vozidlo“, ale pomůže vám být o něco lepším člověkem. To, co vás naučí, jistojistě použijete v životě a nebudete na to „jen“ vzpomínat a navíc doba učení bude pro vás příjemně stráveným časem. A toto všechno se Zdendovi podařilo na 100% a já mu tímto velmi děkuji!!!
  A abyste neřekli, jedno negativum jsem přeci našla – Zdenda je děsnej workoholik a neumí odpočívat!!! Takže, kdo na to máte ňákej trik hlaste se, třeba ho to naučíte! Zuzka

  • SefrZdenek napsal:

   Je tady několik názorů a hodnocení mé práce, ze kterých mi běhá mráz po zádech, tlačí se mi slzy do očí a mám příjemný pocit v žaludku – tato je zase jedna z nich. Děkuji moc (hlavně za dost podrobné vysvětlení o co se já vlastně již 19 rok snažím – vychovávat dobré řidiče).
   Ano máš pravdu – když je zájem, dávám práci opravdu vše a na relax není nějak čas (lékaři/ky, zdravotní sestřičky, masérky….a pod. hlaste se – určitě vás budu potřebovat i já)

 166. Výborná autoškola !!! napsal:

  Do autoškoly jsem šla nejistá. Všude jsem poslouchala jak všichni před autoškolou řídí na „černo“ a jak bych měla taky, ale není to pravda!

  Zdenda je člověk, který Vás naučí auto ovládat jak jen nejlíp umíte. Jsem ráda, že jsem šla právě k němu, protože lepšího učitele jsem neviděla. Jeho trpělivost je neskutečná a myslím si ,že je to člověk na správném místě. Na hodiny jízd jsem se těšila, protože Zdenda je tak pozitivní člověk,že nebyla hodina, kdy jsem se nezasmála.
  Může se z úplného počátku zdát, že Vám někdy vymluví díru do hlavy, ale pak Vám to přiroste k srdci, protože v každý povídce je něco na co si zapamatujete a nikdy tuto chybu v provozu neuděláte už jenom z principu. Tak jako doufám, že moje chyby předkládá ostatním, aby se nikomu nestalo,že při koukání na řádicí páku vjede do protisměru :D !!! Doufám, že mi však odpustí, že jsem jeho auto nazvala „CIGÁNSKÝM“ :D
  TUTO AUTOŠKOLU DOPORUČUJI
  Děkuji za vše.
  Adél.

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji ti za recenzi mě i mých aut – vím že Škoda Fabia 1.9 TDI je pro Vás lepší auto, ale to že jsem tam v roce 2014 znovu po letech přidal Škodu Felicii 1.9 Diesel je takový retro “ cigánský auto“ jak jsi ho nazvala, ale oni ty strarší auta vás naučí, jsou jednodužší a stejně s nimi spousta z Vás začnete. Po několika jízdách jsi si ji i mne oblíbila a vše odpuštěno – mám své auta rád a vás taky. Jezdi opatrně, nekoukej na řazení, já už s tebou v „kozičce“ nebudu.

 167. Zuzana :-) napsal:

  Skvělá autoškola, která Vás naučí jak na závěrečné zkoušky, tak i do života. Zdeněk je skvělý člověk, který Vás vždy vyslechne, vždy se Vám pokusí pomoci, pokud je to v jeho silách, vždy Vám věnuje veškerou svoji pozornost a když náhodou něco nepochopíte, hold to bude vysvětlovat do té doby, než se tak stane. Hodiny teorie jsou skvělé, stejně jako druhý vyučující. Navíc Zdeněk je Vám oporou až do závěrečné zkoušky, na kterou Vás také doprovodí a jestliže se Vám vše povede doslova slaví s Vámi, protože je to úspěch jak pro něj, tak pro Vás a je hezké vědět, že se z Vašeho úspěchu někdo kromě Vás samotných také raduje. Zkrátka a prostě SKVĚLÝ učitelé, SKVĚLÁ AUTOŠKOLA a kdybych náhodou v budoucnu chtěla rozšířit svůj řidičský, vím kam jít. DÍKY!!

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji moc za zhodnocení mojí práce, jsem rád, že jsem viděl jakou jsi měla radost.

 168. Bezkonkurenční autoškola:) napsal:

  Je těžké vymýšlet něco, co tu ještě nebylo řečeno, ale i tak sem ráda přidám své hodnocení a poděkování Zdendovi, protože si to opravdu zaslouží. Právem je tolik doporučován a chválen a já si moc cením toho, že jsem byla právě v jeho autoškole. Od prvních hodin pochopíte, že Vás učí člověk, kterého jeho práce baví a naplňuje, kterému záleží na každém, kdo do jeho autoškoly přijde a který to hlavně dělá pro Vás! Nevím, zda byste dokázali kdekoliv jinde najít někoho, kdo by se Vám takhle pečlivě věnoval, asi jen těžko. Teoretické hodiny Vás parádně připraví na testy, ale pomohou Vám i při jízdách, na které se budete vždy těšit-kromě toho, že se toho spoustu naučíte, se stoprocentně pobavíte, zasmějete a ikdyž třeba zrovna nebudete mít TOP den, půjdete domů s dobrým pocitem:) Navíc si můžete být jisti, že z této autoškoly budete připraveni nejen na zkoušky, ale především do života. Mít klobouk, tak ho smeknu! Zdenda je férovej, upřímnej a skvělej člověk a jeho práce se dá hodnotit snad jen na 1* Myslím, že ohlasy lidí mluví za vše, už snad chybí jen nějakej pořádnej billboard, kterej by si určitě zasloužil :) ! Ještě bych chtěla dodat, že velké dík patří i H. Bajgarovi, s kterým jsme občas jezdili, protože svoji práci odvedl myslím stejně svědomitě a poctivě, Zdenda si k sobě vždy vybere jedině opravdu dobrého učitele,to se spolehněte. Dva dny po úspěšných zkouškách už mi všechna ta sranda zkrátka chybí, proto určitě doporučuji, chválím a říkám-važte si toho!:) Zdendo, moc děkuju a přeju mnoho štěstí, úspěchů i spokojených žáků! Dáda

  • SefrZdenek napsal:

   Mnohokrát děkuji za krásné poděkování za moji práci a i za kolegu, který mi občas pomůže s vaší přípravou ke zkouškám a do života. Některé Vaše recenze mě tak těší, že mě až dojímají. Opravdu děkuji.

 169. Danny napsal:

  Zdenda? Asi jeden z nejlepších lidí co znám! Ne jen super učitel co hodně naučil a stál jsem ho kotel nervů ale hlavně srandista a fér chlap, kterému přeju jen to nejlepší! Nejlepší autoškola a učitel !!! Díky Zdendo za všechno !

 170. Lenka napsal:

  Moc děkuji Zdendoj za přípravu na závěrečné zkoušky. Autoškola pro mě nebyla nejlehčí, ale Zdenda se mi maximálně věnoval, vždy se mi snažil vyjít vstříc a nikdy nebyl problém něco znovu vysvětlit, ukázat či projet a výsledek to nakonec přineslo! Výuka teorie byla taky skvělá, pochybuji, že nějaká jiná autoškola se ji věnuje tolik jako on. Jelikož Zdenda dává do své práce absolutně vše. Jsem moc ráda, že jsem si vybrala právě tuto autoškolu. Nikdo jiný by se mnou neměl takovou trpělivost jako on. Všude budu doporučovat a vychvalovat, protože je doopravdy co! Moooc děkuji Zdendo a přeji šikovnější řidiče než jsem byla já :D :)

 171. recenze napsal:

  Zdenda?? Bomba ucitel…. Ma skvelou trpelivost, suprove pripravi na zkousky !!! Nevadi mu vse 10x zopakovat, ci vysvetlit… Nemuzu si tohoto clovicka vynachvalit, i kdyz byl na konci svych sil, nebylo to na nem znat, a kazdemu z nas se skvele venoval, jako kdybychom byly jedini…Zdendo, skvela prace, vecne DIKY!!!!

  • SefrZdenek napsal:

   Ani nevím komu děkuji za tuto recenzi, ale opravdu někdy jedu nadoraz, ale snažím se vydržet a dát do toho vše.

 172. Káťa :-) napsal:

  Těžko porovnávat autoškolu, když jsem absolvovala jen jednu, ale po dnešní úspěšně složené zkoušce můžu říct jen jedno: DÍKY MOC :-) připravuješ na zkoušky skvěle a máš svatou trpělivost:-)

  Kdybych si měla znovu vybrat, zvolím určitě tvou autoškolu!
  A všude tě doporučuju ;-)

 173. David napsal:

  Strašně moc děkuji, psalo to sem už tolik lidí, ale je to tak, nejlepší příprava na zkoušky, nejlepší učitel, vždy když jsem měl jízdu nemohl jsem se dočkat…..a dostat řidičák na zlatou, je skvělý pocit, takže Zdendo strašně moc děkuji a tuto autoškolu budu doporučovat všude!!

 174. Roman napsal:

  Zdendo, moc děkuji za přípravu na závěrečné zkoušky! Po dobu kurzu jsem byl nad míru spokojený s Tvým přístupem a přátelským chováním! Obzvlášť děkuji, že jsem si mohl vyzkoušet jak benzínový tak naftový motor!! Doufám, že se ti bude dařit a samozřejmě Tě budu všude a všem chválit a doporučovat! Patří Ti můj veliký Dík!!

  s pozdravem Roman Šorma

 175. Administrátor napsal:

  Chtěl bych zde napsat stručnou recenzi o této autoškole, a jelikož je zde už popsáno skoro vše, od profesionality napříč klidné povaze, až k zábavným chvilkám, tak co zde chybí, a to pokládám za velmi důležité je, že pana Šefra jeho práce především baví, což je vlastnost, která se v pracovním nasazení vidí málo kde a výuce ať už praktické nebo teoretické to dává úplně nový rozměr.

  Přeji hodně úspěchů do budoucna. :-)

  • SefrZdenek napsal:

   Já děkuji Administrátorovi, že našel skulinku v recenzích (že mě ta práce baví) a jsem rád, že toto mi říkali lidi už před 18 lety, kdy jsem začínal jako obyčejný instruktor za 30 Kč za hodinu. Taky mi říkali, že do toho dávám i srdce a za ty peníze mě to musí bavit. Dnes dělám řidičáky lidem stále za rozumné peníze a dávám do toho vše co mohu a někdy i více. No jo, dům si z toho asi nepostavím, ale těší mě Váš zájem o mojí autoškolu a to je pro mne to nejdůležitější.
   Pokud se vám líbí moje stránky, tak ted právě chci moc poděkovat Administrátorovi, který nejen, že byl mým dobrým žákem, ale i on tyto stranky podle mých přání postavil a jsem moc rád, že z takových lidí – odborníků ve svém oboru se stávají i moji kamarádi.
   Děkuji Pepo.

 176. Řidička napsal:

  Autoškolu Šefr, doporučuji všem, kdo se chtějí opravdu naučit řídit. 45 minut jizdy bylo vždy 45 minut jizdy, teorie byla každý týden. Když jsem nemohla přijít nebo šla pozdě nikdy nebyl problem se telefonicky domluvit. Perfektní přístup k žákům i k těm více vystresovým, Zdenda Vás vždy podrží. Během 28 vyučovacích hodin se naučíte řídit a nemusíte mít strach ze zavěrečných zkoušek. Testy už se však musíte naučit sami. Ještě jednou za vše moc děkuji Zdendo. Týna

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji ti za hezké vysvětlení jízd, teorie a zvýraznění, že testy se lidi opravdu musí naučit – to jsou jejich domácí úkoly (trénink)

 177. Nejlepší PAN "UČITEL" napsal:

  Sice později, ale přeci… Tato autoškola mi byla doporučena od kamarádky, která byla na nejvýš spokojená a ani se nedivím. Zdenda má ten nejlepší přístup k lidem, je loajální, komunikace na nejlepší úrovni, díky jeho komunikaci jsem si v tom autě nepřipadáte jak tydýti, pořád bylo se o čem bavit….A hlavně vše vysvětlí a nenervuje se kvůli každý hlouposti. Díky tomu, že jsem se učila tady tak se v normálním provozu nebojím a jen tak mě nějaká situace nerozhodí, protože jsem měla tu možnost se na skoro vše připravit, rozhodně bych neváhala a šla sem, protože můžu to označit za jednu z nejlepších autoškol, spousta jedinců, kteří dělají u nejmenovaného instruktora jsou vyjevený z každé nepříjemné situace, takže rozhodně TOP autoškola.

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji ti za označení TOP- moc si toho vážím (vše opraveno a OK, jako při jízdách)

 178. Vendy napsal:

  Svoji recenzi nebudu začínat slovy „Šla jsem do toho plná obav a nejistot“. Začnu slovy „Šla jsem do toho po hlavě“. Je totiž jasné, že na začátku něčeho nového má skoro každý strach, ale na druhou stranu je plný očekávání a těší se, jak jedna z jeho „misí“ v životě dopadne. Zdeněk je charismatický člověk a ví, za čím si v životě jít. Jestliže Vám na začátku řekne, že řídit naučí každého, tak ho berte za slovo a naslouchejte všemu co povídá. Nehustí do Vás žádné kraviny. Všechny věci jsou těmi nejužitečnějšími, které při řízení budete potřebovat. Do této autoškoly jsem šla na doporučení kamarádek, které bez obav řídí i tam, kde to neznají a za hustého provozu. Což dost vypovídá o tom, jak kvalitně svou práci Zdeněk provádí. Za mne mohu jen mnohokrát poděkovat za jeho přístup s jakým se k novým žákům staví a za zkušenosti v řízení, které by měl mít každý řidič!

  • SefrZdenek napsal:

   Díky Vendy za hezké poděkování a uznání že se snažím svoji práci dělat pořádně a že každému dávám to co potřebuje.

 179. Nejlepší Autoškola napsal:

  Když jsem se na podzim rozhodovala do které autoškoly nastoupit vůbec jsem nevěděla. Ptala jsem se po známých ,a skoro každý mi doporučil právě Zdendu Šefra. Děkuji Všem co mi takto poradili, jelikož nikdy na Zdendu nezapomenu. Už při první schůzce mi bylo vše vysvětleno, jak autoškola a vůbec celý výcvik probíhá. Když jsem měla jít na první jízdu tak jsem měla strach a pomalu ani nevěděla ,jak se startuje nebo co se jak používá. Ale Zdenda mi vše plně vysvětlil a cokoliv jsem potřebovala hned poradil a plně vysvětlil. Na každou další jízdu jsem se vždy hrozně těšila, jelikož řízení je super a se Zdendou je hrozná sranda, opravdu jsem se vždy zasmála a nikdy ze žádné jízdy jsem neodcházela zklamaná ,nebo naštvaná. Když mi něco nešlo tak jsme to trénovali dokud jsem se to nenaučila. Takže ,abych to shrnula díky Zdendovi jsem dosáhla řidičáku na první pokus jak testy tak i jízdy. Záleží na každém jak se k tomu postaví a s trochou učení a snahou něčeho dosáhnout to není problém. Velké Díky patří Tobě Zdendo za pevné nervy a jen díky Tobě si můžu sednout za volant a vím, že se nemusím ničeho bát…:)
  Míša Nigrini

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji ti i já, že jsou mezi Vámi pořát lidi, kteří myslí hlavou a dají na doporučení známých. Určitě je lepší se poptat, než jen hromadně odcházet ve stádech za lehčí cestičkou pro nic.

 180. Autoškola napsal:

  Do této autoškoly jsem šla zcela nejistá a vážně se strachem. Doporučilo mi ji pár přátel a můžu říct, že lepší autoškolu by jste nenašli. Ačkoliv jsem nikdy neřídila a neměla jsem ani páru, kde co vlastně v autě je a bála jsem se, jak na mě učitel bude nepříjemný.. tak toho se tady opravdu nikdy nedočkáte. Přístup Zdeňka Vám okamžitě změní názor na autoškolu a dokonce se začnete i těšit na hodiny teorie i jízdy ( alespoň z mé zkušenosti ). Většinou, když se mi něco nepodařilo, tak si ze mě Zdenda udělal srandu. Přirovnal mi k tomu další situace, historky a já díky tomu si ty chyby zapamatovala. Vždycky jsem dostala nějakou radu, jak se takovým situacím vyhnout a jak by to mělo vypadat. Kdykoliv jsem potřebovala pomoct ať už ohledně otázek v testech nebo celkově o autě, nikdy nebyl problém mi to několikrát ukázat a vysvětlit, abych si to zapamatovala. Vždy našel nějaký způsob, abych si to do hlavy narvala. Taky narozdíl od jiných autoškol Vás Zdenda neobere ani o jednu jízdu. Dalo by se říct, že i snad ani o minutku. A teď už ke konci.. Kkaždý, kdo Zdeňka poslouchá, dělá si pečlivě testy a snaží se, nemůže ho na silnici při zkouškách nic překvapit. Myslím si, že každý udělá občas nějakou chybu a to i zkušený řidič. Ale na zkoušky jsem byla od Zdeňka řádně připravená. Zdenda pro nás udělal vše, co bylo v jeho silách. Zkoušky jsem odjela na poprvé a testy jsem také zvládla. Takže jestli opravdu chcete autoškolu, která Vás naučí a pořádně připraví na zkoušky, tak doporučuji jedině Zdeňka Šefra. Je to skvělej chlap a vše s Vámi myslí dobře.
  Já mockrát děkuju, sice to pro mě bylo z části stresující, ale stálo to za to! Vážně díky:-)
  Darina Ťukalová

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji mooooc za další krásnou recenzi mojí práce, jsem moc rád, že jsi si na mne udělala čas na takovou slohovku. V případě potřeby nějakých rad, nebo jízd se kdykoliv ozvi.

 181. Tomáš Sivok napsal:

  Paraaaada… Za me to vše už řekla Klárka viz recenze pode mnou.
  Děkuji Zdendo, jsi super učitel ale hlavně jsi člověk na správném místě.
  Jsem rád že jsem se přihlásil k tobě a naučil se mimo řízení i pár pěknejch fórků ;)
  Není co vytknout :)
  A tu flašku máš u mě ;)

 182. Perfektní AŠ napsal:

  Do této autoškoly jsem šla úplně vyděšená, že jdu zase do něčeho nového a jelikož jsem nikdy před tím auto neřídila a ani to nezkoušela, tak jsem se bála, že to bude katastrofa. Přístup Zdeňka Šefra mě, ale přesvědčil o opaku. Víc pohodovýho člověka jsem snad ještě nepoznala. To, že každý kdo neumí řídit dělá nějaký blbosti za tím volantem je asi normální, ale aby to instruktor bral takhle s humorem se moc často nestává bych řekla. Vždycky, když se mi něco nepovedlo, bylo na mojí adresu namířeno pár vtípků, který připomínaly to co jsem zkazila, ale na druhou stranu jsem vždycky dostala nějakou chytrou radu, jak se takovýmhle situacím vyhýbat a nebo názornou ukázku toho, jak by to mělo vypadat příště. Zdenda vás nikdy o žádný hodiny ani minuty neošidí, spíše naopak. I když je nějaká absence z vaší strany, vždy se snaží vám prodloužit další jízdy a nebo vám ztracené minuty nahradit. A teď něco k závěru celého mého kurzu. Když si člověk snaží vzít k srdci rady a poznámky, které během ať už teorie nebo jízd dostává, u závěrečných zkoušek ho nic nepřekvapí. Sice jsem měla u zkoušky pár výpadků a nějaký ty chyby, ale ty byly jen a jen z mojí nervozity a zbrklosti a ne z nedostatků informací ze strany autoškoly. V téhle autoškole se totiž naučíte uplně všechno, co byste měli a hlavně to pak dokážete všechno zúročit na zkoušce. Jsem moc ráda, že jsem se nakonec odhodlala jít právě sem a určitě bych neměnila. Na sto procent můžu všem doporučit. A pokud si tuhle autoškolu vyberete i vy, určitě poslouchejte co vám Zdeněk bude říkat, jednou se vám to bude hodit a věřte, že to neříká jen tak do vzduchu, snaží se vám poradit a myslí to dobře!
  Perfektní autoškola! :)
  Díky moc za vše.
  Klára Dušková

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji moc za krásnou recenzi a za perfektní zvládnutí zkoušky ( 50 bodů a super jízda) opravdu díky-jste super holka!

 183. Iwona napsal:

  Všem doporučuji!profesionální přístup,skvělá příprava ke zkouškám! moc díky za vše!

 184. recenze napsal:

  I já jsem se v roce 2008 rozhodovala, do které AS tady v Jablonci mám jít a neustále mi byl doporučován pan Čičmanec nebo pan Hlavatý a já nakonec stejně zvolila Zdendu a po první schůzce už jsem věděla, že toho nebudu litovat…Nejezdilo se v té době sice Fabii, ale na autě nezáleží, záleží na člověku. A pokud vedle Vás sedí člověk jako Zdenda, tak veškeré obavy, ať už z jízdy samotné nebo z předpisů, z vás okamžitě spadnou. Ke zkouškám jsem šla sice nérvozní, ale dobře připravená, díky Zdendovi. Nemám žádná negativa z doby, kdy jsem AS dělala, pouze samou chválu za přístup, ochotu, trpělivost a kopec srandy. :-)
  Všem, kdo se rozhodují vřele doporučuji…:-)
  PS: moc pěkné, jasné a přehledné stránky

  • SefrZdenek napsal:

   Díky. Jsem rád, že jsou mezi námi pořát lidi, kteří myslí hlavou a dají na doporučení. Pokud, ale vybírají jen, že nejdražší je to nejlepší, nebo lehčí to bude na malém městě, tak to nemusí být ten nejlepší start vaší řidičské kariéry.

 185. Petr napsal:

  Určitě mohu upřímně doporučit. Dokáže naučit vše, co je třeba a to v klidu a s radostí.

 186. Rozhodně doporučuji napsal:

  Určitě doporučuji :) Nejlepší autoškola, se kterou jsem měla tu čest jezdit :)

 187. recenzce napsal:

  I když už tu víceméně bylo vše řečeno, ráda to zopakuju. Poctivost, trpělivost, vstřícnost, pečlivost, optimismus, příjemná cena, fajn přístup, a když jsou nervy a prostě to nejde, najde se i bonbón na obalení nervů.
  Za mě spokojenost a velké díky! :)

  • SefrZdenek napsal:

   Díky. Ano, najde se bonbón, žvýkačka nebo i kapesníček a pak se jede dál = zkoušky napoprvé.

 188. Jen tak dál ! :) napsal:

  Zdendovu autoškolu můžu jen a jen doporučit. Rozhodně naučí vše co je potřeba, vysvětlí i nepochopitelné a hlavně vše dělá s klidem a láskou k práci. Na každou jízdu jsem se vždy těšila, byl to relax. Samozřejmě, že má člověk za volantem občas nervíky, ale i tak jsem si to užívala :) Na období v autoškole rozhodně nezapomenu, řidičák jsem zvládla na poprvé a ještě zažila kopec srandy !
  Takže kdo se chce naučit řídit bez nehod a pokut, zároveň si autoškolu užít a nemít nervy z toho jaký je učitel pruďas, tak jedině ke Zdeňkovi !!

 189. Nejlepší autoškola za skvělou cenu napsal:

  Přihlášku a peníze na tuto autoškolu jsem dostala k 18.narozeninám.Ze začátku mě přemáhal strach a obavy z nových věcí a hlavně z toho,že mám usednout za volant.Jakožto nováček jsem ale byla plna očekávání..na první schůzce se Zdendou jsem byla překvapena a mile potěšena,že budu dělat autoškolu u někoho,jako je on.Je to opravdu učitel na pravém místě.Mile mě překvapil jeho přístup a smysl pro humor.Člověk který si zvolí Autoškolu Šefr nemusí mít strach,že bude ošizen o teorii ani o jízdy (včetně kurzu první pomoci atd.) jako to bývá zvykem jiných autoškol.Zdenda dělá vše opravdu poctivě a to se u dnešních autoškol vidí jen zřídka.Co se týče závěrečných zkoušek tak se člověk opravdu bát nemusí..pokud si zkusí alespoň nějaký ten cvičný test tak může být bez obav,protože vše potřebné-co se týče řízení i teorie se během doby výcviku v pohodě naučíte.Zdenda také dokáže povzbudit a podržet člověka když mu zrovna něco nejde nejlépe.Co se týče poměru cena/kvalita tak si v žádném ohledu není na co stěžovat.Vše na nejlepší úrovni a za příznivou cenu (akce pro studenty,skupinové slevy,Vánoční akce…).
  Na své chvíle v autoškole moc ráda vzpomínám a nebojím se říci,že Zdenda mě naučil řídit opravdu skvěle.Je to skvělý člověk a proto se za ním ráda vracím.Vyjet na silnici se opravdu nebojím a vím,že nikoho neohrožuji..když potřebuji radu,stačí Zdendovi napsat a on se vším ochotně poradí.
  Už nevím co víc napsat a proto chci nakonec říci,že poctivích lidí jako je Zdenda je dnes opravdu málo a proto si ho tolik cením za všechno,co pro své žáky dělá.
  Tuto autoškolu vřele doporučuji!!
  Zdendo,DĚKUJU.
  Hanča C.

  • SefrZdenek napsal:

   Za tuto recenzi ti Haničko opravdu moc děkuji, protože i mě to dalo chvilku než jsem to dočetl, jsi absolutní vítěz a nevím jestli tě tu někdo vůbec někdy překoná. Škoda,že lidi nemohou vidět ten dort, co jsi mi donesla na zkoušky. (foto je na FB stránkách Autoškola Jablonec nad Nisou – Šefr Zdeněk). Na lidičky jako jsi ty ani já nikdy nezapomenu. MOC MOC DĚKUJI.

 190. Výborná zkušenost napsal:

  Chvíle strávené v autoškole pana Šefra jsou nezapomenutelné. Lekce jsou vedeny naprosto precizně, a to jak praktické jízdy, tak i teoretické učebny a přesto s velmi lidským a přátelským přístupem. Není co vytknout, mohu jen doporučit!

 191. Tomáš Mojžíš napsal:

  Nejlepší učitel autoškoly jakého jsem mohl mít, trpělivý a velice příjemný. Každému vřele doporučuji.

 192. Marek napsal:

  Tuto autoškolu jsem dostal jako doporučení od svého kamaráda. Říkal mi, že Zdeněk Šefr, je jeden z mála poctivých instruktorů v Jablonci. Neměl jsem důvod nevěřit a tak jsem si k němu podal přihlášku. Už od první učebny jsem věděl, že jsem udělal dobře. Příjemné prostředí a hlavně Zdeněk je výborný učitel. Každou jízdu jsem si doslova užíval a těšil se na další. I když jsem za volantem seděl poprvé v autoškole, tak mě dokázal Zdeněk všechno správně naučit a hlavně v klidu vysvětlit. Zdeňkův milý přístup se pak projevil i u závěrečné zkoušky, kde byl velikou oporou.
  Pokud hledáte autoškolu, kde se chcete naučit bezpečně a především správně jezdit a máte rádi přátelský přístup, tak vám nemohu doporučit nikoho jiného než Zdeňka Šefra.

  • SefrZdenek napsal:

   Díky. Už to chvilku je, ale pořád vím že jsi byl v pohodě a šikovný, doufám že i tak jezdíš v životě.

 193. Lucy napsal:

  Autoškolu bych 100% doporučila.Pozitivní přístup,skvělá domluva,pan Šefr sympatický a hlavně trpělivý.Na závěrečné zkoušky jsem byla perfektně připravená. Na závěr bych jen dodala autoškola je výborná, cenově dostupná a možná tam najdete i něco víc :o )

 194. Pozitivní napsal:

  Trpělivý učitel. Další pozitiva: cena a pečlivost. Poskytne materiál bez dalších poplatků. Je velmi flexibilní co se týče jízd. Hodiny teorie naučné a opět výběr kdy přijít. Jen doporučuji!

 195. jedna malá recenzička :) napsal:

  Autoškola pana Šefra mi byla doporučena od kamarádů a doporučuji dál!! Jak teoretické, tak praktické hodiny byly zajímavé, zábavné a hlavně poučné. Jedná se opravdu o kvalitní autoškolu, která se NESNAŽÍ za každou cenu z člověka vymlátit co nejvíc peněz, ale opravdu naučit. Pan Šefr se snaží s každým domluvit místo a čas přímo na míru. Jsem ráda, že jsem chodila právě k němu.

 196. Matěj napsal:

  Tuto autoškolu mohu jen doporučit, protože vás zde opravdu naučí řídit, i když praxi nic nenahradí, tak je potřeba mít základ. Pan Šefr nic neodbude a poctivě vás připraví na zkoušky i na případné krizové situace na silnicích. S přihlédnutím k přiměřené až nízké ceně a stále pohodové náladě pana učitele bych ohodnotil tuto autoškolu 10/10.

  • SefrZdenek napsal:

   Díky to je pro mne velké ohodnocení – ještě by měli dělat 10/10 zkoušku na první pokus a bylo by to dokonalé.

 197. Poslední mohykán kvalitních autoškol. napsal:

  Já osobně nejsem zrovna fanda do need for speed, rychle a zběsile, knight ridera, zkrátka řízení obecně. Ale sám jsem poznal, že když zvolíte tuto autoškolu, tak na vlastní kůži poznáte, že učení může probíhat i s humorem. Hlavní předností je však profesionální přístup pana Šefra, který dbá opravdu na detaily, díky kterým budete připraveni na závěrečný rituál, kdy si projedete poslední kolečko smrti s panem Plívou. Budoucím pirátům silnic přeji hodně štěstí u zkoušek a doufám, že si za ty dva měsíce užijí tolik srandy kolik já…mohu jen doporučit. Honza

  • SefrZdenek napsal:

   Tak tahle recenze je opravdu originální jak sám autor. Dost dobrý jsi borec, ještě jsi měl poslat foto,aby hlky viděli jak velký. Dííííííííííííky.

 198. Recenze napsal:

  Autoškolu jsem u pana Šefra absolvovala v roce 2010, od té doby řídím absolutně bez nehod a se všemi bodíky :) Pan Šefr není jen skvělý učitel/školitel, ale také úžasný člověk! Každému mohu tuto autoškolu jen doporučit!!

 199. autoškola bez stresu napsal:

  Díky Zdendovi vlastním řidičský průkaz už 22 let a od té doby jsem neměl jedinou bouračku a to také kvůli profesionalitě a přístupu k nauce řízení motorového vozidla od tohoto školitele. Tuto autoškolu moho vřele doporučit, věřím že profesionalita a trpělivost Zdenkovi zůstala.

 200. Pepino napsal:

  Autoškolu pana Šefra jsem absolvoval před pěti lety a do dnešního dne jsem urazil několik tisíc kilometrů bez nehody a vím že velkou zásluhu má na tom právě pan Šefr.
  Takže mohu jen doporučit a tímto zároveň za profi kurs poděkovat .
  Díky Pepíno

 201. David Halbich napsal:

  Moc mě potěšil invdividuální a přátelský přístup školitele. Musím taky uznat že má železné nervy i s těmi méně talentovanými řidiči v začátcích. Je určitě lepší se auto naučit řidít a i něco málo vědět o jeho vlastnostech, než si jen vysvědnout řidičský průkaz a v tom je asi největší plus této autoškoly z celého Jablonce a jeho okolí. V autě se cejtím sebejistě a za to vděčím panu Šefrovi.
  Ještě jednou Zdeňku díky a ať se ti daří i nadále.

 202. Skvělá autoškola napsal:

  Mohu jen doporučit, trpělivý přístup. Pan Šefr naučí řídit každého a v klidu:)

 203. Recenze napsal:

  Tuto autoškolu vřele doporučuji, byl jsem velmi spokojen.

 204. Autoskola napsal:

  Nejlepší autoskola v celém libereckém kraji… Vždy když jsem udělala chybu.. Učitel byl nejvíc v pohode, pomohl a hlavne naučil řídit . Nikdy nenadaval, ani ne zvýšil hlas :) autoskola je levna, kvalitni a pan Šefr je skvělý člověk a profesionální učitel Nejlepší vzpomínky na autoskolu :) ) mohu jen doporučit!

 205. Spokojenost napsal:

  Byla jsem s panem Šefrem velice spokojená. Naučit řídit takové nemehlo vyžaduje velké úsilí :D Profesionální přístup a vstřícnost samozřejmostí. Zkoušky složeny na 1 pokus a po 3 letech bez nehody ani přestupku ;)
  Určitě doporučuji všem, kteří hledají kvalitní autoškolu.

 206. jan lipsky napsal:

  super autoškola a ještě lepší učitel mužu jen doporučit

 207. Skvělá autoškola napsal:

  Můžu jedině doporučit! Skvělý přístup.

 208. Recenze napsal:

  Správná volba jak získat řidičák především kvalitně, levně, s výborným přístupem a humorem. Mohu jen doporučit.

 209. Recenze napsal:

  Není co vytknout! Skvělý příštup od Zdendy Šefra, kvalitní výuka – dobrá příprava na jízdy již o přednáškách, při jízdách vše vysvětleno s klidem. Při přednáškách jsme zhlédli prezentace s všemi možnými situacemi, na tabuli jsme si sami vyzkoušeli situaci na křižovatce či jiných úsecích silnic, tudíž na zkouškové testy jsme byli připraveni z hodin. Co se týče jízd, jízda s ručkou, bez ručky, bez provozu, za provozu.. vše vyzkoušeno, a pokud jste něco zvrtali nebo vám zrovna dvakrát nešlo, v klidu vše vysvětleno. Zdenda Šefr opravdu ví co dělá a neučí jen pro peníze! Je to správný profesionální učitel autoškoly. :)
  Na řízení jsem se vždy těšila a doteď vzpomínám na různé příběhy a vtípky. :) Chcete-li se fakt naučit řídit a chápat co se na silnici děje, ať už jste z Jablonce nebo ne, volte AS-Šefr!

 210. Recenze napsal:

  Tuto autoškolu doporučuji všem. Příjemné prostředí, lidé Vám vyjdou vstříc a dostanete i spoustu zkušeností z praxe, jelikož kdo se 20 let pohyboval v dopravě, určitě něco ví ;)
  Jezdil jsem 1.4 Fabií, která není moc dobré auto, ale zase s tím plynem a divnou spojkou je to dost dobrá škola.

  • Diesel napsal:

   Ahoj. Díky za názor. Škoda Fabia 1.4 benzín už je pryč a dnes jezdíme Škoda Fabia 1.9 TDI – 100 koní, s klimou a plnou výbavou – je to SUPER.

 211. Nejlepší volba napsal:

  Upřímně doporučuji všem, kteří hledají kvalitní autoškolu. Těm, kteří chtějí poctivou výuku teorie, nešizenou praxi (jízdy) a vstřícného instruktora pohodáře.

  • SefrZdenek napsal:

   Děkuji. ty jsi byla ta co s k autu vždy uměla hezky chovat,tak doufám,že ti to vydrželo.

 212. Recenze napsal:

  Pokud někdo hledá dobrý kompromis kvality a ceny u autoškoly, rozhodně můžu doporučit. V této autoškole vás naučí základy bezpečné jízdy a i teoretické hodiny jsou přínosem (ne jako u většiny ostatních, kde moc teorie neučí). Z hodin jsem si odnesla třeba i důležité rady, jak s autem zacházet, aby dlouho vydrželo. Jinak Zdeněk je opravdu milý trpělivý chlapík, pro kterého je hlavní, aby vás naučil jezdit.

 213. ... napsal:

  Kdo chce udělat řidičský průkaz napoprvé, tak jedině v autoškole Zdeňka Šefra! Profesionální přístup, plně se Vám věnuje a hlavně hodiny teorie jsou podstivé! Mohu jen vřele doporučit!!!!

 214. Recenze napsal:

  Tuto autoškolu mohu jen doporučit. Poctivě vedené hodiny, rozhodně se vám dostane všeho, co jste si zaplatili. Zdenda je kliďas ve všech situacích, což se mi mnohokrát hodilo. ;) Pokud se obzvlášť slečny bojí toho, že budou vypadat jako „blbý blondýny“, protože technice občas nerozumíme, tak se nebojte, nikdo z Vás debila dělat nebude. :) Takže pokud se chcete pořádně naučit řídit a nemít z toho noční můry, toto je jasná volba. :)

 215. Nejlepší autoškola napsal:

  Autoškolu Zdeňka Šefra vřele doporučuji,profesionální přístup,skvělá příprava ke zkouškám a i k běžnému silničnímu provozu.Skvělá cena.Byla jsem nadmíru spokojená,doporučuji kde se dá,Zdenda je opravdu nej učitel!!!!

 216. Míša napsal:

  Skvělý přístup ze strany Zdeňka, naučíte se opravdu řídit i pravidla silničního provozu. Vřele doporučuji!

 217. poděkování napsal:

  Ahoj Zdenku, moc díky za trpělivost, humor jak na učebně, tak při jízdách, bylo to super udělat si řidičák ve tvojí autoškole. Jsem ráda, že jsem si jí sama vybrala a určitě jí budu doporučovat všem známým. Jsi ochotný, vše zařídíš, nic není problém a při zkouškách zvedneš náladu. Mám velikou radost, že to mám za sebou, moc díky za vše!!! Jo poděkuj manželce za sýry má je moc dobrý a až bude zas kozí sezona tak dej vědět pro nějakej si zajedu….

 218. Recenze napsal:

  V autoškole Zdeňka jsem byla naprosto spokojená skvělá příprava na závěrečné zkoušky. Jinak Zdeňek je moc ochotný , na čase jízd se sním na v klidu domluvit :) )) Nejlepší autoškola ve světě…. teda pro mě nikde jinde jsem ji totiž nedělala :D :D Takže mohu jedině doporučit!!!!

 219. P :-) napsal:

  Doporučuji všem,kteří chtějí získat řidičský průkaz v poctivé autoškole!!!Profi přístup,výborná výuka.Pan učitel pohodář a vtipálek :-) Díky jeho vedení se Jabloncem projedete v klidu a pohodě a na hodiny strávené v učebně budete ještě dlouho vzpomínat :-)

 220. Skvěla Autoškola-Skvělý člověk. napsal:

  Pokud někdo hledá autoškolu tady v Jablonci , tak bych vybral právě tuhle autoškolu! Nejenomže jeto skvělý řidič a učitel ale také skvělý člověk s kterým se dá dobře pokecat a který vás opravdu naučí a dost vám pomůže při zkouškach. Jak jsem už psal , pokud někdo hledá autoškolu, NEVAHEJ A PŘIJD SEM.

  • SefrZdenek napsal:

   Díky. Neváhej a řiď. Řiď s Ď.

  • nejlepší autoškola napsal:

   Strašně jsem toužila po řidičáku.V 57 letech jsem začala hledat autoškolu,kde bych to zkusila.Našla jsem na internetu Autoškola Zdenek Sefr.Přihlásila jsem se,pak už to šlo raz dva.Seznámení se Zděndou,učebna ,jízdy.Měla jsem veliký strach,ale uplně zbytečně.Zdenek je vynikající učitel s velikou trpělivostí a krásným přístupem vysvětlí poradí znovu a znovu je ohromnou oporou až do závěrečných zkoušek. Byla jsem nadšena z jeho práce.Závěrečné zkoušky jsem zvládla na poprvé.Děkuji ti Zděndo za vše. TVOJI Autoškolu budu každému doporučovat. Děkuju KRISTA

   • SefrZdenek napsal:

    Děkuji moc – jsem rád že se nám to společně povedlo vybojovat a ty můžeš jezdit na ty ryby.

 221. SUPER napsal:

  Myslím si, že pokud se chce někdo naučit opravdu řídit, nechť zavolá Zdeňkovi. :) )

 222. Doporučuji napsal:

  Autoškolu vřele doporučuji. Velkým plusem je profesionální přístup a dokonalá příprava ke zkouškám. Pokud hledáte kvalitní autoškolu s kvalitní výukou a přípravou budoucích řididičů, není proč se dál rozmýšlet, co si zaplatíte, to také dostanete. Nejedná se pouze o plané sliby, ke zkouškám budete opravdu připraveni.

 223. Sněhurka napsal:

  Autškolu vřele doporučuji. Nejen, že se naučíte správně jezdit, ale hodiny budou navíc ještě zábavné. Zdeněk je velice trpělivý a rád všechno zopakuje i 10x. Na učebnách jsem pochytila mnoho užitečných věcí, které jsem se pak už nemusela učit doma, protože je Zdeněk pefektně vysvětlil. A pokud se vám stane nějaká nehoda, například něco urvete, hlavu vám za to neutrhne, to vím z vlatstní zkušenosti. Takže neváhejte a přihlašte se ;)

 224. Úžasná autoškola napsal:

  Tuto autoškolu dopočuji každému, kdo se chce naučit jezdit na silnicích a ne jen získat kartičku do peněženky a pak zabíjet. Pan učitel Šefr učí vše poctivě, ať už na učebně, tak i při jízdách. A hlavně naučí všechny věci, které se budou na silnici hodit. Když jsem se bavila s někým, kdo byl jinde, tak sem jen valila oči, že se neuměj rozjíždět s ručkou nebo bez ručky. Tohle byly snad první základy při ježdění na venkovních jízdách. A co jsem tak pozorovala, tak ostatní to museli doučit rodiče. Já jsem dostala řidičák a nebála jsem si sednout do kombiku ze sedanu. Nebo neumět křižovatky, neznat pravidlo pravý ruky po autoškole, tak to je už otřes.. To pan učitel Šefr, dokud si nebyl jistej, že umím křižovatky, tak se na každé křižovatce ptal, kdo má přednost, a když jsem nevěděla, tak mi to vysvětlil a ten den ještě při jízdách jsme jeli na tu křižovatku, abych si to lépe zapamatovala. Tímto chci panu učiteli Šefrovi velmi poděkovat, že je aspoň 1 autoškola v Jablonci, která naučí pravidla silničního provozu a bezpečné řízení vozidla. Po obdržení řidičáku jsem jela s tátou, který mi řekl, že mi neřekne ani slovo na silnici a byl mile překvapen, jak mi to šlo. Po příjezdu domů mi řekl, že se se mnou nebojí, a že když budu potřebovat auto, ať si klidně řeknu. Řidičák mám už rok a bez pokuty a nehody.

 225. Kondiční jízdy napsal:

  Ahoj všem,moc doporučuji Zdendu jako učitele autoškoly. Je výborný, klidný, pořád povídá, ale vše, co je důležité k řízení auta, poradí jak na problémy s provozem i údržbou auta. Prostě mohu jen doporučit všem,co začínají i těm co nejezdili a chtějí znovu do provozu.

 226. Kvalitní příprava na řidičský průkaz napsal:

  Já jsem byl moc spokojený s panem Šefrem. Po celé asi tři měsíce to bylo fajn.. Pan Šefr je dobrý člověk.. Chce dobře připravit své žáky na zkoušku. Je velice přizpůsobivý, takže si sami můžete říct, kdy chcete mít hodinu.. To je určitě výhoda.. Nemám žádnou jinou zkušenost s ostatními autoškolami, ale myslím si, že Autoškola Šefr bude patřit určitě k těm lepším.. Nezáleží na ceně, ale na službách, a ty jsou na vysoké úrovni. Pan Šefr nás zodpovědně provedl všemi částmi autoškoly.. Takže za mě obrovská spokojenost..

 227. Recenze napsal:

  Mohu jen potvrdit, co tu bylo již zmíněno. Zdeněk má opravdu poctivý přístup a z jeho autoškoly si odnesete kvalitní základy, na kterých můžete dál stavět a po zakončení se nemusíte bát sednout za volant i ve vašem autě. Hodně jsem ocenila i Zdeňkův klidný přístup, neboť jsem z řízení měla opravdu strach a kdyby na mě někdo řval, asi by mi to moc nepomohlo. Pokud se rozhodujete a nevíte, neváhejte jít ke Zdeňkovi. Naučí vás, kurz je za více než slušnou cenu a ještě si užijete spoustu srandy! 

 228. Recenze napsal:

  Autoškolu pana Šefra mohu jen doporučit. Je to důsledný a trpělivý učitel. Hodiny teorie i jízdy jsou kvalitní = zkoušky na poprvé a žádný strach za volantem :) Děkuji Jana Krausová

 229. Nejlepší autoškola napsal:

  Pokud hledáte levnou autoškolu, ve které budete mít i kvalitu, doporučuji navštívit právě pana Šefra. Profesionální přístup jak v praktické, tak v teoretické části. Skvělý učitel. Doporučuji jeho autoškolu všem svým známým a kamarádům. Nikdy bych neměnila a jsem ráda, že právě pan Šefr byl mým učitelem.

  • SefrZdenek napsal:

   Nehledejte jen podle ceny a nejlevnější – nemusí to být vždy dobré! Poptejte se u známých. Díky

 230. Karolína napsal:

  Mohu jenom doporučit. Zdeněk je kliďas a jeho trpělivost nezná mezí. Na zkoušky mě připravil bezvadně a já jsem byla s výběrem jeho autoškoly moc spokojená, proto jsem Zdeňka ráda doporučila i své mamince.
  Chválím stránky : přehledné, účelné, pěkné.

 231. 11 lidí z 10 doporučuje napsal:

  Zdeněk je výborný v tom co dělá, na člověka působí s klidem a to on je, klidný člověk se smyslem pro humor. Do života řidiče po absolvování autoškoly Zdeněk Šefr vročíte s hromadou znalostí, zkušenostmi a hlavně připraveností na situace, které jsou pro začátečníky jinak stresující. Kdo shání kvalitní autoškolu, doporučuji autoškolu-ŠEFR Zdeněk.

 232. Super! napsal:

  Nejlepší autoškola široko daleko. Lepšího učitele neznám.

 233. Naďa napsal:

  Ačkoliv jsem si řidičák pořizovala až v důchodu, nemohla jsem si lépe vybrat než Zdeňkovu autoškolu. Zdeněk je trpělivý a laskavý. Díky jeho vedení, jsem získala sebedůvěru a dnes řídím ráda a s přehledem. Jednoznačně doporučuji.

 234. Recenze napsal:

  Zdeňka Šefra a jeho autoškolu můžu s klidným svědomím doporučit. Zdeněk je opravdu poctivý a svou práci bere vážně, což by mělo být samozřejmostí, ale u mnohých autoškol to tak není.
  Věnuje dostatek času jak teoretické přípravě, tak samotným jízdám a ke každému „žákovi“ přistupuje individuálně. Pokud chcete mít kvalitní základy a nebát se po získání řidičáku sednout za volant, rozhodně jděte k němu.
  Navíc celá výuka probíhá v uvolněném prostředí, Zdeněk je srandista a kliďas, takže ani nervózní jedinci se ničeho nemusí bát ;)

 235. Hledáte fajn autoškolu? Jděte ke Zdendovi :) napsal:

  Autoškola u Zdendy Šefra je fakt super. Sama jsem tam chodila a byla jsem moc spokojená s kvalitou výuky na teoretických hodinách i na jízdách. Zdenda je fakt kliďas, o čemž jsem se sama během jízd přesvědčila. Vždycky když mi něco nešlo, tak to se mnou zkoušel tak dlouho, až jsem to uměla. Dokonce jsem se až divila, jak to vydrží znova a znova a furt s úsměvem. :) Jízdy byly fakt poctivý, zkusila jsem si všechno, co může řidiče v praxi potkat a řidičák jsem udělala napoprvý.
  Pokud budete vybírat autoškolu, tak bych Vám tuhle moc doporučovala. Budete mít nejen řidičák, ale i fajn vzpomínky jako já. :)

 236. nejlepší z nejlepších napsal:

  Tak koukám, že už tu všichni všechno napsali a nechci to opakovat. Zdenda je profík, má velkou trpělivost a umí to s lidmi. Jestli má někdo obavy, aby to zvládl udělat, tak sem může jít s klidem. Všem hodně štěstí, já ho díky kvalitnímu učiteli nepotřeboval :-)

 237. Určitě doporučuji! napsal:

  Tuhle autoškolu určitě doporučuji. Kdyby se mě někdo ptal na dobrou autoškolu kde tě něco naučí bez váhání doručím Zdeňka Šefra, je v klidu dokáže člověka naučit co potřebuje a dá se sním mluvit a hlavně dělá to poctivě takže já určitě dopuručuji! :)

 238. Volant napsal:

  V mých 40 letech mě naučil řídit, předtím se to nikomu nepodařilo:-). Dneska jezdím jako Hamilton, díky Zdendo!

 239. Autoškola napsal:

  Souhlasím s ostatními! :)
  Na autoškolu ráda vzpomínám. Jízdy i hodiny teorie, které nebyly nijak ošizené, jsem si vždy užila. Zdeněk bere každého jako jedince, každý to umí jinak a tak k Vám přistupuje. Obdivuji jeho klidný a trpělivý přístup. Vždy jsem se na jízdy těšila a když přišel den zkoušek, tak na mě nepadla tak velká nervozita jak jsem čekala, a to jen jeho velké podpoře. Jízdy i testy jsem měla na první pokus a teď se nebojím sama jezdit,což je pro mě velice důležité.
  Nízká cena by Vás neměla odlákat, protože kvalita a profesionalita je na vysoké úrovni. :)

 240. Skvělá autoškola napsal:

  Tuto autoškolu všem doporučuji! Zdeněk Šefr je nejen skvělý učitel, ale i pohodář se smyslem pro humor, který autoškolu dělá poctivě ;) Ocenila jsem pravidelnou výuku teorie, klidný přístup, výbornou domluvu na čase jízd a také skvělý poměr cena – kvalita. Autoškola mě opravdu bavila, i když jsem někdy měla pocit, že jsem naprostý antitalent :D
  Důležité ale je, že teď se nebojím sama usednout za volant a neohrožuji provoz na silnicích!

 241. Řidička napsal:

  Doporučuji jako nikdy nic:) Opravdu nejlepší přístup, nejlepší metody, nejlepší učitel. Naprostá profesionalita, trpělivost, schopnost vysvětlit něco klidně desetkrát. Pokud stojíte o to, udělat autoškolu a být si jistí a nemít strach až za volant usednete sami, zvolte právě tuto autoškolu. Zdeněk se s Vámi připraví na zkoušky, ve stresu Vás podrží, uklidní, je to ta nejlepší podpora před zkouškami. A cena v poměru s kvalitou? Fantasie!

 242. recenze napsal:

  Tuto autoškolu rozhodně doporučuji, jedna z mála, která to dělá opravdu poctivě! Z 45min jízdy nikdy nebylo 40 a teorie byla každý týden, díky ní jsem mnoho pochytala právě na učebně. Pan Šefr je nejen skvělý chlap a učitel, ale i kliďas a vtipálek, který na Vás hlas rozhodně nezvýší, naopak to bere v klidu a všechno Vám vysvětlí. Kolikrát jsem to chtěla vzdát, protože jako prvně sedící ženská za volantem to bylo fakt peklo, připadala jsem si jako pitomec, že mi to nejde, ale nakonec mě to začalo víc než bavit, neustále jsem se zlepšovala až jsem testy dala na plný počet a jízdy napoprvé. Teď můžu říct, že si myslím, že řídím dobře a to jen díky Zdendovi, který měl pevné nervy a skvěle mě na zkoušky připravil.

 243. Recenze napsal:

  Do teto autoskoly jsem se prihlasila plna nejistoty. S rizenim jsem nemela vubec zadne zkusenosti, zacinala jsem jako uplny novacek…

  Musim rict, ze si nedokazu predstavit lepsiho ucitele nez Zdendu Sefra. Je to opravdovy profesional, klidas – kolikrat jsem udelala hrubou chybu, ktera mohla byt moje posledni, haha, ale ani jednou na me Zdenek nezvysil hlas Navic jsem tu zazila spoustu srandy.
  Na zaver: Jako budouci pedagog poznam kvalitni vyuku, a tak musim rict, ze kvalitni opravdu byla. Diky tomu jsem dala jizdy na prvni pokus a testy na 100% (ani jsem se doma nemusela tolik ucit, vetsinu veci jsem umela z prednasek). Vsem, co shaneji kvalitni autoskolu v JBC, vrele doporucuji prave tuto

 244. Hezké stránky napsal:

  Dobrá autoškola-dobré stránky.

  • SefrZdenek napsal:

   Dobrá autoškola musí mít stránky od profíka – díky.

  • super recenze napsal:

   rozhodně doporučuji ????????
   učitel suprovej, při jízdě se nemusíte strachovat nebo být nervózní když je vedla vás tak dobrej chlap.????je s ním sranda dokáže vás pobavit a i naučit jak jezdit ???????? takže jestli chcete dělat autoškolu a nevíte kde tak rozhodně tady ????????

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>